Çarşamba, 23 Ocak 2019

DAEŞ’ın İnsansız Hava Aracı, Rus Gazetecileri Vurdu

Önceki hafta Esed Rejimine ait uçakların İdlib, Han Şeyhun’a kimyasal atmasının ardından bugün de Hava Kuvvetleri, Han Şeyhun’daki Sivil Savunma Ekiplerine ait merkezi vurdu.

Rusyanın Sivil Savunma Merkezini hedef alan hava saldırısında binanın hasar gördüğünü bildiren kaynaklar, iki ambulansın ve bir itfaiye aracının da saldırıdan zarar gördüğünü belirtti.

Öte yandan kendi imkanlarıyla bomba yüklü insansız hava araçları üreten DAEŞ’ın düzenlediği bir saldırıda iki Rus gazetecinin yaralandığı kaydedildi.

ve Rus medyası, Suriye savaşının gidişatını olduğundan farklı göstermekle eleştiriliyor. Rejim tarafından düzenlenen birçok saldırının söz konusu medya organları tarafından Sünni Muhaliflerce düzenlenmiş gibi gösterildiği biliniyor.

kökenli örgütün Suriye’de düzenlediği eylemler arasında Rakka’nın kuzeyindeki Tel El Samm bölgesinde PKK/PYD unsurlarını hedef alan canlı bomba eylemi de var.

DAEŞ’a bağlı El Amaq Haber Ajansı, Hasake’nin güneyinde düzenlenen ayrı bir saldırıda da 3 ’li milisin öldüğünü duyurdu.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

“İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki Boyut”

Özgür-Der Amasya Temsilciliği tarafından, Eğitimci-Yazar Şefik Sevim'in konuşmacı olarak katıldığı “İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki …

Esed Duma’da yine klorla saldırdı

Doğu Guta’da bulunan Duma’da bugün sabah saatlerinde Esed rejimi 6 adet klorlu roket saldırısı gerçektirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.