DAEŞ’in İdlib’deki merkez karargahı çökertildi [Video]

Heyet-i Tahrir-u Şam Güvenlik birimi DAEŞ’in İdlib’teki merkezi karargahlarını deşifre ederek çökertti.

İdlib kentinin yakınlarında bulunan DAEŞ örgütünün gizli merkezi haline getirilmiş bir villaya baskın düzenlendi.Örgüt üyeleriyle yapılan 1 saatlik çatışma sonrasında 2 kişi sağ ele geçirilirken 2 kişi de öldürüldü.

Tahrir-u Şam’ın haber ajansı “İBA” tarafından yayınlanan videoda, HTŞ güvenlik güçleri tarafından İdlib kenti kırsalında bulunan villaya baskın düzenlendiği görülüyor. Karargah olarak kullanılan villada suikas, bombalama ve adam kaçırma olaylarının planladığı öğrenildi.

Ayn Lazur köyünde Operasyon

Heyet Tahrir Şam Pazartesi günü, İdlib’in güneyindeki Ayn Laruz kasabasında “El Kantar” grubuna yaptığı operasyonda bir çok kişiyi tutukladı,
Tutuklananlar idlib’deki adam kaçırma olaylarından sorumlu tutuluyor. HTŞ’nin aranma listesinde olan bir çok kişinin de operasyon esnasında tutuklandığı öğrenildi.

Muhabirimiz;Heyet Tahrir Şam’ın büyük bir askeri konvoyla aniden şafak vakti kasabaya girdiğini ve sivillerin zarar görmemesi için uyardıklarını bildirdi.

Muhabirimiz HTŞ’nin arananlar listesi oluşturduğunu ve bu bağlamda listede adı geçenlerin bulundukları mekanlara operasyon düzenleyerek 13’ten fazla kişiyi tutuklandığını aktardı.

Al Kantar grubu sivillerin ve tüccarların kaçırılmasında, ailelerin gasp edilmesi ile suçlanıyor .HTŞ operasyon esnasında 100 binden fazla ABD doları ele geçirdi.

Örgüt lideri Mustafa Kantar adındaki DAEŞ üyesi ‘nin örgütün İdlib komutasında olduğu, yaralı getirildiği hastanede öldüğü belirlendi. Rakka kentinden göç den Mustafa Kantar’ın üç oğlunun DAEŞ saflarında savaşırken öldüğü biliniyor.

Ayn Azur’daki villada bulunan patlayıcı, silah ve mühimmatlara el koydu.

DAEŞ örgütü Suriye’nin özgür kuzey bölgelerinde sivilleri, sivil toplum kuruluşlarını, yardım konvoylarını bomba ve suikastlerle hedef alarak adam kaçırma ve sansasyonel katliamalr gerçekleştirmektedir. DAEŞ’in bölgedeki istikrarı bozmayı çabaları HTŞ tarafından bir çok durdurulmuştur.

Yapılan baskında yüzlerce patlayıcı madde ve patlayıcı yelekler ele geçirildi. Patlayıcı maddelerin el yapımı olduğu anlaşıldı. Gözaltına alınan kişilerin sorgusu devam ediyor.

Kaynak: Fetih MedyaFetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya

Gereksizse Sil