Cumartesi, 20 Nisan 2019

DAEŞ lideri Bağdadi seni ses kaydı yayınladı ezberleri bozdu

DAEŞ Lideri Ebubekir El yeni bir yayınlayarak, ve ’nın iddialarını çürüttü ve gündemi değerlendirdi.

Ebubekir El Bağdadi, hilafet ilan ettiği Musul’da, Temmuz 2014’te görüntülenmiş, son ses kaydıysa Kasım 2016’da yayınlanmıştı.DAEŞ Liderini 2016 yılından beri görüntü veya ses kaydı olmaması sürekli olarak ABD, Rusya ve İran gibi ve ’ta akan kanın sebebi olan devletler tarafından ”ÖLDÜ, ÖLDÜRÜLDÜ, ÖLDÜRÜLMÜŞ OLABİLİR” gibi söylemleri ve haberleri beraberinde getirmiştiki, geçtiğimiz günlerde yeni bir ses kaydı gündeme düştü.
Yeni ses kaydında DAEŞ Lideri görüşmeleri hakkında Rusya, İran ve hakkında yorumlarda bulunurken, Musul ve ’daki son olaylar hakkındada analizlerini ortaya koydu. 46 dakikalık kayıtta örgüt üyelerine seslenen kişi, Batı’daki saldırılara devam edilmesi, medya kuruluşlarının hedef alınması ve Irak ile Suriye’deki mücadeleden vazgeçilmemesi çağrısını yapıyor.
ABD ve Rusya ses kaydının kendisine ait olup olmadığı konusunda hemen harekete geçti. ABD İstihbaratı konuyu ”ses kaydını inceliyoruz, kendisine ait olup olmadığını bilmiyoruz” açıklaması yaptı.
Ses kaydının içeriği ortamında silinmiş ve engellenmiş olarak bulunamıyor.
Kaynak : ISLAH HABER

İktibas: Islah Haber

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Elad Örgütünün Sırları

İsrail’in Kudüs’ü Yahudileştirme çabalarına destek olan “Elad” örgütü, Filistinlilere ait ev ve arazilerin ele geçirilmesinde …

Meksika’da Şehrin Sokaklarına Gökten Balık Yağdırıldı

Meksika'da yağan yağmurla birlikte, gökten şehre balık yağdırıldı. Meksika'da yağan yağmur sırasında gökten balıklar düştüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.