DAEŞ lideri Bağdadi seni ses kaydı yayınladı ezberleri bozdu

DAEŞ Lideri Ebubekir El Bağdadi yeni bir ses kaydı yayınlayarak, ABD ve Rusya’nın iddialarını çürüttü ve gündemi değerlendirdi.

Ebubekir El Bağdadi, hilafet ilan ettiği Musul’da, Temmuz 2014’te görüntülenmiş, son ses kaydıysa Kasım 2016’da yayınlanmıştı.DAEŞ Liderini 2016 yılından beri görüntü veya ses kaydı olmaması sürekli olarak ABD, Rusya ve İran gibi Suriye ve Irak’ta akan kanın sebebi olan devletler tarafından ”ÖLDÜ, ÖLDÜRÜLDÜ, ÖLDÜRÜLMÜŞ OLABİLİR” gibi söylemleri ve haberleri beraberinde getirmiştiki, geçtiğimiz günlerde yeni bir ses kaydı gündeme düştü.
Yeni ses kaydında DAEŞ Lideri Astana görüşmeleri hakkında Rusya, İran ve Türkiye hakkında yorumlarda bulunurken, Musul ve Rakka’daki son olaylar hakkındada analizlerini ortaya koydu. 46 dakikalık kayıtta örgüt üyelerine seslenen kişi, Batı’daki saldırılara devam edilmesi, medya kuruluşlarının hedef alınması ve Irak ile Suriye’deki mücadeleden vazgeçilmemesi çağrısını yapıyor.
ABD ve Rusya ses kaydının kendisine ait olup olmadığı konusunda hemen harekete geçti. ABD İstihbaratı konuyu ”ses kaydını inceliyoruz, kendisine ait olup olmadığını bilmiyoruz” açıklaması yaptı.
Ses kaydının içeriği internet ortamında silinmiş ve engellenmiş olarak bulunamıyor.
Kaynak : ISLAH HABER

İktibas: Islah Haber

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.