Pazartesi, 22 Nisan 2019

ÇORUM’LU KÜRŞAT KILIÇ’TAN UYGURLARA YAPTIĞI BASKI VE ZULUM İÇİN ÇİN’E AFİŞLİ TEPKİ

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Çorum’un Sungurlu ilçesinde ’da Uygur Türkleri’ne yapılan baskı ve işkencelere Kürşat Kılıç isimli vatandaş hazırlattığı billboardla tepki gösterdi.
Kılıç köprü başında bulunan billboardlarda ’Al Bayraktan Gök Bayrağa Selam Olsun diyerek başlayan mesajın devamında ise ’Rabiacı Hiç Sesiniz Çıkmıyor. Yoksa Doğu Türkistan Türk Diye Ümmetten mi Sayılmıyor’ yazarak tepkisini gösterdi.
Doğu Türkistan’da baskı ve işkencelere yönelik son dönemde medyada ve özellikle sosyal medyada yaygın olarak kullanılan fotoğraflardaki görüntüler, Çin yönetimine tepkileri arttırdı. Kılıç, “Şu eziyete bir son verin. Bu nasıl bir düzen, nasıl bir ülke bu! Kimse mi ses çıkarmayacak. Ya lütfen boş durmaktan vazgeçelim. Bu olaylara nasıl ses çıkarılmıyor?” mesajlarını paylaştı.

GEÇ GÖRÜLEN VE PAYLAŞILAN BİR HABER VE TEŞEKKÜR

Bugün ’te gezinirken,02.07.2015 tarihli bir habere tesadüfen rastladım.Her nedense bizim için çok önemli bu haber o zaman gözümüzden kaçmış,görememişiz.O,tarihlerde Doğu Türkistan’da işgalci Çin’in uyguladığı oruç tutma yasağı ve ibadetlerine getirilen kısıtlama ve engellemeleri kınamak ve etmek için genelinde eylemler yapılıyor ve İşgalcı Çin bu tür yasal ve barışçıl tepki eylemleri ile sıkıştırılabiliyordu. Daha sonraları ise,köprülerin altından çok sular geçti ve durum değişti. Günümüzde ise, bu pek mümkün görünmüyor. İşgalcı Çin’in 01 Nisan’da uygulamaya koyduğu yasa ile, İslam dinine göre günlük normal yaşamı ” Aşırı Dincilik ve Terörle Savaş ” kapsamında tanımlıyor ve ağır cezalar getiriyor.Maalesef ülkemizde 1-2 imanı bütün ve duyarlı köşe yazarı ve gazete’den ve bir iki Tv.kanalından başka başka Türk medyasında yankı bulmadığını üzülerek ve kahrolarak izlemekteyiz. 11 Nisan tarihinde AKİT TV.nin sevilen Yer Yüzü Notları adlı programda Doğu Türkistan son olarak gündeme getirilmiştir.

İnşaallah 16 Nisan sonrası medyamız bu konuyu gündeme getirir ve gerekli duyarlılık ve tepkiyi gösterir,diye umuyoruz.

Bu habere konu olay eylem,Temmuz 22015 tarihinde Çorum’un Sungurlu ilçesinde yaşayan adı de sanına layık Kürşat Kılıç adlı cesur ve duyarlı ve kutsal İslam dinimizin “Kardeşlerinizin derdini siz de dert edininiz.” emri ilahisini yerine getirmek için çırpınan duyarlı Müslüman ve Milliyetçi Kardeşimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Kürşat Kılıç Bey, masraflarını kendi kesesinden karşılayarak bu afişleri yaptırmış ve Belediye’ye ücret de ödeyerek Çin’in Doğu Türkistanlı Kardeşlerine yaptığı baskı,zulüm ve soykırımıı kınayarak protesto etmiştir. Doğu Türkistanlı Müslüman Kardeşlerinin ve soydaşlarının kimsesiz ve yalnız olmadıklarını göstermiş ve onlara sahip çıkmıştır.
Allah kendisinden sonsuz razı olsun.

Doğu Türkistanlıların duası her zaman kendisi ile beraberdir.

Sayın Kürşat Kılıç Bey,Doğu Türkistan’da,Aziz Türkiye’mizde ve Türk- İslam dünyasında kutsal değerlerimiz için canlarını feda eden Şehitlerimizin aziz ruhlarını hoşnut etmiştir. Gazilerimize büyük destek ve moral vermiştir.

Allah Gazasını makbul eylesin.Amin.

Allah ne muradı ve maksadı varsa daima nasip etsin.Amin.

Biz de ikramın ve Teşekkürün zamanı geç değildir ,diye düşündük,Bu haberi paylaşarak Sayın Kurşüt Kılıç Beyin kendisine olan minnet ve şükranlarımizi ve ve dualarımızı şimdi ifade etmeye çalıştık.
HEY GİDİ GÜNLER HEY !
Bu ve benzeri eylemlere artık hasret bir duruma düştük.Bunlar artık “BAKİ KALAN BU KUBBE’DE BİR HOŞ SEDA İMİŞ ! ” misali olarak tarihe geçmiştir.

Kaynak : http://www.milliyet.com.tr/billboard-afisi-ile-uygur-turklerine-corum-yerelhaber-865804/-İHA

Bu Haberler de var

Amerika Müslümanların Birinci Düşmanıdır.

Trump’ın aşikar haçlı davranışları, Amerika’nın gerçek yüzünü ve Amerikan halkının çoğunluğunun Müslümanlara karşı gerçek psikolojisini …

Amerika, Küresel Cihad Projesi için Taşeronlar arıyor.

CİA 2018 yazına girmeden ‘’Dünya Uygur Kurultayı (DUK) öncülüğünde Küresel Cihad başlatmak için Türkiye’de Taşeron …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.