ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ İNSANLIK SINIRLARINI ZORLAYAN ZULÜMLERİ DEVAM EDİYOR.

İşgalcı Çin, Ramazan Ayında Bira İçme Yarışması Düzenledi Yenihisar-2106

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)
Çin işgal yönetimi Doğu Türkistan’da esareti altında yaşamak zorunda kalan Müslüman Uygur Türklerine karşı insanlık sınırlarını zorlayan ve haddıini ve hududunu aşan baskı,zulüm,etnik asimilasyon,dini,kültürel ve ırkı soykırım uygulamalarının şiddetini arttırarak devam ettiriyor.
Özellik geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Pekin’in Doğu Türkistan’a atadığı Tibet Canisi adı ile ünlenen Hitayist etnik Çin faşisti ÇKP genel Sekreteri Çin Çüvenggou,Müslüman uygu Türklerine karşı acımasız,vahşi bazen akıl almaz zulümler uygulanmayı sürdürmektedir.
Çin’in Doğu Türkistan’daki bu insanlık dışı zulüm ve soykırım uygulamalarına ait resim ve görüntülü kanıtların değil yurt dışına çıkarılıması,Doğu Türkistan’da dahi kaydedilmesi, saklanması ve yayınlanması terör suçudur. Bunun cezası ise,envaiçeşit Çin işkenceleri altında hayatını kaybetmek veya yok edilmektir. Çin’in 28 Temmuz 2014 Yarkent katliamına ait sokaktan duyduğu haberleri Çin’in sansür duvarını aşarak yurt dışına iletmeyi başaran 22 yaşındaki vatansever ve ceusur Uygur genci Ebubekir Rahim tesbit edilerek tutuklanmıştı. Daha sonra kendisi Tv.lara çıkarılarak konuşturularak bu yaptığından pişman olduğu itiraf ettirilmiş ve daha sonra ailesi ile birlikte toptan yok edilmişti. Ebubekir Rahim’in atibeti bu yazdıklarımıza en açık örnektir.Çin Zulmü Resimleri ile ilgili görsel sonucu

Çin, Doğu Türkistan’daki Cinayetlerinden Değil,Bu Cinayetlerinin Hür Dünya’ya yansımasından Korkmaktadır.
Günümüzde mevcut uluslara arası ilişkiler ve küresel siyası durum karşısında Çin’in cinayetlerine ve hak ve hukuk ihllalerine dur diyecek veya en azından söz ile dahi olsa tepki gösterecek bir güç ortalarda şimdilik gözükmemektedir. İnsan hakları ve demokrasi değerleri noktasında sözde demokratik ve Hür ülkeler sınıfta kalmıştır. Siyasette sıkı komünist sistem, ekonomide ise, devlet kontröllü liberel sistem uygulayan Çin,geleneksel kandırma,aldatma, göz boyama ve yeri geldiğinde ise.korkutma ve şantaj politikalarını sonuna kadar uygulamaktan çekinmemektedir. Sözde Batı değerlerine inanmış ve bu değerleri korumayı kendisine grev edinmiş BÖYÖK ülkeler bile, Çin’in trilyonlarca dolar mertebinde olduğu iddia edilen döviz rezervlerine göz dikerken bu değerlerini unutmakta, insani ve demokrasi değerlerini göz ardı etmektedir. Bu nedenle Çin,Doğu Türkistan’daki insanlık dışı icraatlarından hiçbir şekilde çekinmemektedir. Buna karşılık Çin’in çok çekindiği bir şey vardır ; Doğu Türkistan’daki bu insanlık dışı vahşet ve cinayetlerine ait bilgi ve haberlerin yurt dışına yansıtılmasıdır. Çin işgal yönetimi,kendisinin Doğu Türkistan’daki insanlık dışı cinayetlerinin duyulmaması ve afişe olmaması için Özel Siber Önleme Ordusu ile Cep telefonlarını Kontrol ve denetleme Polisi kurmuştur.Yoldan gelip geçenlerin cep telefonlarına el konularak kontrol edilmekte ,Çin’in baskı ve zulümleri ile dini içerikli resim ve yazılar telefon sahibinin terörist sayılması için yeterli suç sayılmaktadır.

Çin Zulmü Resimleri ile ilgili görsel sonucu
Haber Kaynakları kanıtsız ancak, direkt Doğu Türkistan’dan
Bu nedenle Çin’in Doğu Türkistan’daki baskı.zulüm,asimilasyon ve dini ve ırkı soykırımlarını delileliri ile tesbit etmek imkansız hale gelmektedir. Ancak,bu konudaki haber ve duyumlar Doğu Türkistan’dan gelenlerin çok özel anlatımlarından ve ulaştırdığı bilgilerden ancak.bilgi sahibi olunabilmektedir.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar

Uygur Haber ve Araştırıma Merkezi’ne çeşitli kişi ve kaynaklardan son günlerde ulaşan bilgiler ve haberler şunlardır ;

1. Cenazelerde Çok Ağlamamak,Düğünlerde Fazla Eğlenmemek de Aşırı Dincilik ve Suç Delili
Uygur Türklerinde eskiden Anadolu Türklerinde cenazelerde Ağlayııcı tabir edilen kişilere Hazacı olarak anılırlar. Halk cenazelerde Hazacıların aşırı ağlaması adetinden son zamanlarda dini inançları gereği hızla uzaklaşmıştır.Çin işgal yönetimi bu durumu “Aşırı Dinci Düşüncesinin Anormal Yükselmesi” olarak tanımlamakta ve Aşırılık ve Terör suçu saymaktadır. Çin yönetimi son günlerde Uygurlara “ Cenaze’de Ağlamak – Düğünlerde ise Oynamak (Cenazelerde Yiğlaş ve Toylarda Oynaş) lazımdır, söylemi ile baskı yapmaktadır.Babasının ve Annesinin ve çok yakınlarının öltmlerinde ağlamayan kişiler “Aşırı Dinci ve Dikkatle Gözetilmesi Gereken Kişi( Asabi ve Noktılık Kişi) katogorisine alınmakta ve potansiyel suçlu olarak damgalanmakatadır.Aynı şekilde Düğünlerde aşırı eğelenceler düzenlemeyenler de aynı iddia ile suçlanmaktadır.
2. Pasaport Almış ancak,Yurt Dışına Seyahet Etmeyen Kişiler Dahi Şüpheli Olarak Tutuklanıyor
Geçtiğimiz yıllarda Çin yönetimi bir süreliğine Uygur Türklerine de Çeetnik Çinliler gibi pasaport verilmesini ve seyahatı serbest bırakmıştı. Bu kolaylıktan yararlanarak pasaport alan ancak,yurt dışına çıkıma fırsatı bulamayanların Pabaportlarına el konulduğu gibi kendileri de göz altına alınarak Terbiye edilmektedir.Pasapor alamasındaki amacı soruşturulmakta ve nereye niçin ve ne amaçla gitmek için Pasoprt aldığı konsunda sıkıştırılmakata ve gerçek niyetini itiraf etmesi için işkence de edilmektedir.
3. Türkiye’de Bir Süreliğine Kalanlar Dahi Tutuklanamaktadır.
Geçtiğimiz yıllardaki Pasaport alma kolaylığından yararlanak pasaport alan yakınlarını ziyaret amacı ile Türkiye’ye gelen ve bir süreliğine burada kalan Aileler tutuklanmakta ve Hitlerin Temerküz kamplarını hatırılatan “Terebiyeleş Merkez^lerinde manevi işkence ve beyin yıkama işlemine tabi tutulmaktadır,Türkiye’ye gidiş amacı, orada ne yaptıkları,kimlerle ne amaçla görüştüğü neler yaptığı konusunda itiraa zorlanmaktadır.İstanbul’da oturan bir Uygur ailenin bir süre İstanbul’da kalan bir yakını ailesi ile birlikte ailece tutuklanarak 20 Mart 2017’te Terbiyeleş merkezine kapatılmıştır. İçlerinden 5 yaşındaki oğlunu bir hafta sonra 15 yaşındaki kısını ise,geçtiğimiz hafta serbeet bırakmıştır.Karı koca aile hala terbiye edilmektedir.

Çin Zulmü Resimleri ile ilgili görsel sonucu
5. Doğu Türkistan’da Şirket Kuran Türk Vatandaşları Tutuklanıp Mahkum Ediliyorlar

Yıllar önce Türkiye’ye gelerek T.C Vatandaşı olan ve Türkiye’de ticari ve ekonomi deneyimi kazanarak karşılıklı anlaşmalardan yararlanarak Doğu Türkistan’da Şirkete açan Türk Vatandaşları Uygurlar Çin’in son uygulamaları ile sudan sebeplerle suçlanarak tutuklanmakta ve hapsedilmektedir.

Bunlardan ;
== T.C.Vatandaşı İ.G.3 yıl önce İŞİD (DAİS o zamanlar yoktu) bağlantılı suçlaması ile tutuklanmış ve ev ve işyeri mühürlenmişti.Geçtiğimiz günlerde 3 yıl devam eden yargılaması sonuçlanmış ve kendisi 12 yıl ağır hapis cezasına çarptırılmıştır.
== T.C.Vatandaşı M.A. yıllardan beri Doğu Türkistan ve Türkiye’ye arasında ticaret yapmakta iken ve hiçbir STK.kuruluşu ve siyasetle ilgisi yok iken,bilinmeyen sebeplerden dolayı bir süre önce tutuklanmış ve jet hızı ile gizli yargılama sonucunda 15 yıl ağır hapis cezasına çarptırılmıştır.