ÇİN’DEN DOĞU TÜRKİSTAN’DA NAZİ USULÜ BEYİN YIKAMA KAMPANYASI ( 2.BÖLÜM)

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çin işgal yönetimi Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerine karşı Hitler Almanyası’nın 1930’lu yıllardaki Uygulamalarını hatırlatan Beyin yıkama kampanyaları yürüterek fiziki baskı ve işkencelerine ek olarak manevi işkenceler de uyguluyor.

Çin yönetiminin bu Beyin yıkama içerikli baskı ve işkencelerden esas amacı , Müslüman Uygur Türklerinin kutsallarına saldırarak, onların inandıkları dini ve milli inanç değerlerinin yerine kendi Komünist ve ateist inançlarını ikame ettirmek bu batıl inanç ve değerlere onlara zorla dayatmak suretiyle tahrik etmek olarak açıklanıyor. Tahrik olan kitlelerin kendilerine önce tepki, sonra isyan ve en sonunda da toptan ayaklanmalarını ve kendilerine karşı gelmelerini sağlayarak onları toptan katliam yaparak yok etmek olarak açıklanıyor.

Uzmanlar ; Çin’in Müslüman Uygurların kutsal inançlarına hakaret ve aşağılama ve tahrik ederek yok etme sinsi ve alçakça uygulamasının de Nazi Almanyası ve diğer benzer daha öncekiler gibi başarısız olacağını ifade ediyorlar. Uygur Türklerinin ilk Çin işgalindan beri geçen 268 yıldan beri bu ve benzer Çin icraatları ile sürekli olarak karşı karşıya bulunduklarını ve her dönem bu alçakça cinayet ve yok etme uygulamalarına karşı savunma ve ayakta kalma metodları geliştirdiklerini bunun de en iyi şekilde üstesinden geleceklerine inandıklarını söylüyorlar

Çin İşgal Yönetiminin Doğu Türkistan’daki Beyin Yıkama Kampanyasına ait resimler aşağıdadır ;

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık, düğün ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, düğün, kalabalık, ağaç ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava