Cuma, 22 Mart 2019

Çin, Müslüman 40 Uygur’u islam dini eğitimi vermek ve almak suçundan tutukladı.

Pekin’ın işgalı altındaki ’a atadığı Çin şövenisti Hitayist ÇKP genel Sekreteri Çin Çüenggu ülkede Han faşizmine dayalı insanlık dışı baskı ve zulüm uygulamaları tüm hızı ile sürdürüyor.

İşgalcı Çin yönetimi en son 24 Ocak 2016’de Korla Vilayetinin Lop Nor İlçesi Karçuga kenti’nde Çin usulü yeni bir Halk Soti; Mahkemesi düzenleyerek yaşları 18- 40 yaşları arasında değişen toplam 40 kişiyi uzun süreli hapis cezalarına çarptırdıkları bildirildi.

’nin başkenti Amsterdam’da üzerinden yayına başlayan Uygur Nidası; Avazı Rayosunun bildirdiğine göre, Çin yönetiminin Karçuga kentinde büyük bir meydanda gerçekleştirdikleri bu sözde “Halk Mahkemesi”ne Lopnor ilçesi ile civar yerleşim yerleri ve Kaçuga kenti’ndeen olmak üzere toplam 5 bin civarında kişinin Halk Mahkemesinin yapıldığı maydana zorla getirilerek bu sözde “Halk mahkemesi”ne iştiraklarının sağlandığı açıklandı.

Bu sözde Mahkeme’de mahkum edilen gençlere yöneltilen suçlamaların ise, “Geçmişte açtıkları yasadışı yer altı Medreselerinde İslam Dini eğitimi vermek ve almak” olduğu bildirildi. Haberde mahkum edilenlerin kimlikleri ile aldıkları cezalar hakkında her hangi bir bilgiye ulaşılamadığı bildirildi.

Uzmanlar, yasaların geriye doğru işlemeyeciği ve yasaların yürürlüğe girmesinden önceki eylemler için dava açılamayacağı genel bir hukuk kuralının Çin’de geçerli olmadığını, bu benzeri mahkum etme uygulamalarının sürekli tekrarlandığını, İşgalcı Çin’in bahaneler ve gerekçeler uydurarak Müslüman Uygur Türklerini bu şekilde yok etmeyi sürdürdüklerini belirtiyorlar ( Yeni Akit)

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

İslami Bülten- Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Amerika Müslümanların Birinci Düşmanıdır.

Trump’ın aşikar haçlı davranışları, Amerika’nın gerçek yüzünü ve Amerikan halkının çoğunluğunun Müslümanlara karşı gerçek psikolojisini …

Amerika, Küresel Cihad Projesi için Taşeronlar arıyor.

CİA 2018 yazına girmeden ‘’Dünya Uygur Kurultayı (DUK) öncülüğünde Küresel Cihad başlatmak için Türkiye’de Taşeron …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.