Cezayir 17 El Kaide Şüphelisini Tutukladı

Cezayir makamları, El Kaide şüphelisi 17 kişiyi, polis, jandarma ve ordu hakkında bilgi verdikleri gerekçesiyle Tissemsilt’de gözaltına aldı.

Savunma bakanlığından yapılan açıklamada, “Terörle mücadele bağlamında yetkililer 20 Ekim’de Tissemsilt’de terör örgütlerine destek veren 17 kişi tutuklandı” dedi.

Elibilad gazetesine verilen demeçte, güvenlik kaynaklarının tutuklama sürecinin haftalarca süren soruşturma sonrasında yapıldığı ve yetkililerin şüpheli kişilerin savaşçıların evlerini ziyaret ettikleri ve operasyonun sonra yapıldığı belirtildi.

Kaynaklara göre, gözaltındaki iki kişinin ifadeleri sonrası hücre üyelerinin geri kalanının yakalanmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Bu arada, silahlı kuvvetler ‘terör’ gruplarını izlemek ve baronları yakalamak için kuzey ve sınır bölgelerinde büyük çaplı askeri operasyonlar başlattı.

Güvenlik güçleri, ikinci, dördüncü ve altıncı askeri bölgelerdeki kaçakçılık operasyonlarını engelledi.

Cezayir hava kuvvetleri, keşif uçakları, doğu bölgelerinde ve dağlık ve diğer stratejik geçitlerin ve sınır geçişlerinin ötesinde birçok alanda uçuşlarını yoğunlaştırdı ve doğu sınırlarına ilave ordu ve jandarma kuvvetlerinin gönderildiğini de sözlerine ekledi.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

El Kaide Üyeleri, İngiliz İstihbaratı Adına IŞİD’e Yardım Eden Casusu İnfaz Etti

El Kaide’nin doğu Afrika kolu El Şebab Hareketi, Amerika, İngiltere ve Somali istihbarat servislerine çalışan …

Tunus, IŞİD Saldırısıyla Aldığı Olağanüstü Hal Kararını Uzattı

Tunus Cumhurbaşkanlığı ülkedeki olağanüstü hal koşullarının uzatıldığını duyurdu. Olağanüstü hal kararı 2015 yılında peş peşe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.