Cemal Kaşıkçı Hadisesiyle İlgili Kan Dondurucu İddialar

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kayıplara karışan Cemal Kaşıkçı’yla ilgili kan dondurucu iddialar gelmeye devam ediyor. Son olarak ses kaydının ortaya çıktığı ve Kaşıkçı’nın vahşi şekilde katledildiği iddia edildi.

Yeni Şafak ve Karar gazetesinde yer verilen iddiada “Konsolosluğa belge için gelen Cemal Kaşıkçı’ya korkunç işkenceler yapıldığı belirlendi. Sorgu sırasında Kaşıkçı'nın önce parmakları koparıldı ardından kafası kesilerek öldürüldü. Kayıtların birinde apar topar Riyad’a kaçan Başkonsolos Muhammed Uteybi, ‘Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız’ diyor. Cevap ise ‘Yaşamak istiyorsan sus!’ oluyor.” denildi.

Haberin devamında şunlar kaydedildi:

ÖNCE PARMAKLARI KOPARILDI…

Veliaht Prens Selman, muhalif gazeteci Kaşıkçı’nın infazı için aralarında Adli Tıp Kurumu Başkanı El Tubaigy’nin de bulunduğu 15 kişiyi İstanbul’a göndermişti. Konsolosluğa belge için gelen Kaşıkçı’ya korkunç işkenceler yapıldığı belirlendi. Sorgu sırasında önce parmakları koparıldı ardından kafası kesilerek öldürüldü.

Başkonsolos Uteybi’nin, işkence sırasında “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” diye itiraz ettiği duyuluyor. Bir başka ses kaydında ise Uteybi, “Arabistan’a geldiğinde yaşamak istiyorsan sus!” diye uyarılıyor.

'CANSIZ BEDENİ PARÇARALARA AYRILDI'

Uluslararası haber ajansları da Türk güvenlik kaynaklarına dayanarak ardı ardına iddialarda bulundu. Amerikan haber ajansı AP, başkonsoloslukta yapılan aramada Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili kanıt bulunduğunu duyurdu.

CNN International da Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü ve cansız bedeninin parçalara ayrıldığını belirtti. Amerikan haber kanalı, parçalara ayrılan cesedin ne yapıldığına ilişkin yorum yapılmadığını bildirdi.

'7 DAKİKADA PARÇALANDI'

Katar merkezli El Cezire kanalı cinayet anına ilişkin detaylar verdi. İddiaya göre Cemal Kaşıkçı konsolosun odasında öldürüldü ve cesedi 7 dakikada burada parçalara ayrıldı.

Cesedi parçalama işlemini ise Suudi otopsi uzmanı Salah Mohammed al-Tubaigy’i gerçekleştirdi. Suudi otopsi uzmanı bu kan donduran işlemi gerçekleştirirken yanında bulunan diğer Suudilere müzik dinlemeleri tavsiyesinde bulundu.

Alıntı: Haksöz. Sorumluluk kaynağa aittir.