BBC’nin IŞİD filmine tepkiler ağır oldu


İngiliz haber kuruluşu BBC, IŞİD'lilerin eşlerini konu alan alaycı bir film yayınlayınca ''İslamın değerlerine saygısızlık'' nedeniyle ağır tepkilerin hedefi oldu.

İngiliz haber şirketi BBC'de habercilik yanını bir kenara bırakıp Irak'ın Musul kentinden ve Suriye'nin Rakka kentinden kaçan IŞİD'lilerin eşlerini konu alan röportajlarına hergün bir yenisini ekleyerek sözde IŞİD'i kötü göstermeye çalışıp İslamın değerlerine saldırmaya devam ediyor.


En son BBC yayın organı ''IŞİD'in umutsuz ev kadınları'' adı altında çekmiş olduğu sözde kısaltılmış komedi filmi, özde İslamın değerlerini ayaklar altına alan röportaj videosunda (satın aldığı) 4 kadına IŞİD'i ve İslam'ı kötülemek amacıyla film çektiriyor. Film'in içeriğinde Bir sahnede kadınlardan biri 'Kafa kesmeye sadece 3 gün kaldı ve ben ne giyeceğimi bilmiyorum" diyor. Bir diğer sahnede ise gelinlerden biri üzerindeki intihar yeleğini gösteriyor ve 'Ahmet dün bana bununla sürpriz yaptı' diyor.
Görüntüler ise sosyal medya'daki izleyicileri ikiye böldü, Batılı izleyiciler bile filmine tepki gösterirken ''bunun mizahla falan alakası yok, bildiğin İslam'ın değerlerine saldırıyorlar'' yorumları ve eleştirilerine sebeb oldu.
BBC yayın kuruluşu dünyanın heryerinden verilen tepkilere sessiz kalmayı tercih etti.
Kaynak : ISLAH HABER

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.