Batı Halep’te HTŞ ile Zengi Hareketi arasında ne oldu?

Heyet-u Tahriru’ş Şam(HTŞ), Nureddin Zengi Hareketi komutanlarından Seyyid El-Beraşe suikasti hakkında açıklama yaparak, sorunun aile içi bir mesele olduğunu açıkladı.

Aile içi bir mesele

HTŞ’ye bağlı İBA haber ajansına konuşan HTŞ Batı Halep sorumlusu İbrahim Ebu El-Abd, “Konunun gruplar arası anlaşmazlık ile alakası yok, bilakis mesele Beraşe ailesi içerisinde senelerdir beri gelen bir ihtilaftır.” dedi.

Ebu El-Abd söz konusu aile fertlerinin Suriye Devrimi’nin başından bu yana Mücahitlere katıldığını belirterek, bunlardan bazılarının Nureddin Zengi Hareketi’ne, diğer bir kısmını ise Cephetu’n Nusra’ya katıldığını, ancak HTŞ adı altında gerçekleşen yeni oluşum ile bu fitnenin ortadan kalktığını söyledi.

Zengi Hareketi’nin ayrılmasından sonra oldu?

Zengi Hareketi’nin HTŞ’den ayrıldıktan sonra hapishanede olan ve soruşturma sürecinde olan üyelerini kendilerine teslim edildiğini ve serbest bıraktıklarını kaydeden Ebu El-Abd, bunun üzerine kadının HTŞ’ye mensup kişilerin de serbest bırakılmasını talep ettiğini belirtti.

Ebu El-Abd anlaşmazlık yaşayan tarafların serbest bırakılmasının ardından suikastin gerçekleştiğine ve aile içi bir sorunun sonucu olduğuna dikkati çekerek, HTŞ’nin bu konu ile kesinlikle bir ilgisi olmadığını ifade etti.

Fetih Medya – Özel Haber

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Suudi Arabistan ve Bahreyn IRGC’yi Terör Listesine Ekledi

SPA haber ajansının bildirdiğine göre, Suudi Arabistan ve Bahreyn İran Devrim Muhafızları’nı (IRGC) terör örgütü …

Gazze Gece Boyunca Bombalandı

İsrail, dün akşam saatlerinde abluka altındakiGazze Şeridi’nden sınırın İsrail tarafına roket atıldığı gerekçesiyle Gazze’de bazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.