Salı, 23 Nisan 2019

Bakan Çavuşoğlu’ndan ilk açıklama


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, artık gerçek anlamda yeni Türkiye’nin var olduğunu belirterek, yeni Türkiye’de istikrar ve güven olacağını kaydetti.

Bakan Çavuşoğlu'ndan ilk açıklama

Resmi olmayan sonuçların açıklanmasının ardından vatandaşlar AK Parti Antalya İl Başkanlığı önünde toplandı. Parti önündeki dev platformdan referandum sonuçlarını takip eden partililer, resmi olmayan sonuçlara göre evet oylarının yüzde 51’in üzerinde çıkmasını kutladı. Ellerinde Türk bayraklarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarıyla gelen partililer renkli görüntüler oluşturdu.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milletvekilleri Hüseyin Samani, Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ömer Akbaş, İl Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç, kalabalığı ellerinde Türk bayraklarıyla kalabalığı selamladı.
Kalabalığa hitap eden Bakan Çavuşoğlu, artık gerçek anlamda yeni ’nin var olduğunu vurgulayarak, yeni ’de istikrar ve güven olacağını söyledi. Çavuşoğlu, “Yeni 2023 hedeflerine, 2053 hedeflerine, 2071 hedeflerine ulaşacak. Dava arkadaşlarıma, teşkilatlarımıza, sandık başında bekleyen gönüllerimize, bu dava için bugüne kadar gönül vermiş tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Antalya’da elimizden gelen çalışmayı yaptık. Sizlerle gece gündüz çalıştık. Gitmedik yer bırakmadık, girilmedik ev, varılmadık işyeri bırakmadık. Bu bakımdan vicdanen rahatız. ’de evetin çıkması için elimizden gelen katkıyı sağladık. Her seçimde olduğu gibi fedekarca, hiçbir menfaat gütmeden, kutlu yolculuk için Türkiye Cumhuriyeti için, vatanı, milleti, bayrağı, devleti için çalışan tüm dav arkadaşlarıma gönülden şükranlarımı sunuyorum. Sizlerle omuz omuza çalışmak bu kutlu yolculukta yürümek bizim için onurdur şereftir” dedi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

PKK, Özür Diledi

PKK’ya yakın medya kuruluşları, örgütün geçen yıl Bingöl’de öldürdüğü bir vatandaşa ilişkin yayınladığı ‘öz-eleştiri’yi paylaştı. …

Enflasyon Son 15 Yılın Zirvesinde

Eylül ayı enflasyonu aylık bazda yüzde 6,30 yıllık bazda yüzde 24,52 olarak açıklandı. Son 15 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.