Cumartesi, 20 Nisan 2019

Bakan Akdağ’dan MHP’ye ziyaret!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 'da İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek partililerle sohbet etti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Tarihin böyle bir döneminde elbette memleket, vatan, bayrak meselesi partilerin kendi menfaatlerinin üstüne çıkmalıdır. MHP ve bu hassasiyeti ve sağduyuyu göstermiştir." dedi.

Bakan Akdağ, Ordu'da MHP İl Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

MHP İl Başkanlığını ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akdağ, "Sayın MHP Genel Başkanı Devlet ve Başbakanımız AK Parti Genel Başkanı Sayın Binali Yıldırım, son derece demokratik ve herkese örnek olacak, ülkenin ihtiyaçları gerektirdiğinde herkese örnek olacak bir diyalog başlattılar. Bu diyalog sonucunda ortak bir metinde vatandaşımızın önüne bir anayasa değişikliği, için çıkıyoruz." değerlendirmesini yaptı.

" VE KOL KOLA"

Meclisteki çalışmalar sırasında da CHP ve HDP'nin kol kola hareket ettiğini aktaran Akdağ, şöyle konuştu:

"Zaman zaman şiddete başvurmaktan çekinmediler ama sadece MHP ile AK Parti arasında oluşturulan sağduyulu diyalog ortamı neticesinde bir uzlaşma metni Türk milletinin önüne getirildi. Bu anayasa değişikliği için kurulacak yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, bir partinin meselesi değildir. Memleketini seven, milletine, bayrağına, devletine ve vatanına sahip çıkan herkes için mesele bir parti meselesi olmaktan çoktan çıkmıştır."

Akdağ, ülkenin üstünde oynanan oyunların farkında olduklarını belirterek şunları söyledi:

"Terörün adeta nöbetleşe Türkiye üzerine ne oyunlar oynadığını görüyoruz. Gencecik yavrularımız bu vatana müdafaa için şehit oluyorlar. Dolayısıyla böyle bir ortamda, tarihin böyle bir döneminde elbette memleket, vatan, bayrak meselesi partilerin kendi menfaatlerinin üstüne çıkmalıdır. MHP ve AK Parti bu hassasiyeti ve sağduyuyu göstermiştir."

Bu vesileyle Başbakan Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye şükranlarını sunan Akdağ, "Milletin tam da ihtiyacı olan bir birlikteliği zamanında ortaya koydular. İnşallah 16 Nisan'da milletimiz bir kere daha ferasetini gösterecek ve bu ülkenin, 'nin önünü açacak bir 'evet'le referandumda bir Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

Ziyarette, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak ve Ergün Taşçı, AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz, eski MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da yer aldı.

Bakan Akdağ, daha sonra kente yapılacak 800 yataklı şehir hastanesinin arsasında incelemelerde bulundu.

HUZUREVİNİ ZİYARET ETTİ

Ahmer Cemal Mağden Huzurevi'ni de ziyaret eden Akdağ, huzurevi sakinlerine karanfil verdi, sohbet etti.

Öte yandan Bakan Akdağ, huzurevinde yaşayan Mevlide Demirtaş'ı Şükrü Yeşiltaş'a istedi. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş da Bakan Akdağ'a, çiftin nikah işlemleri için yardım edeceğini aktardı.

Akdağ, huzurevi sakinlerinin yaptığı el işlemelerini de inceledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

PKK, Özür Diledi

PKK’ya yakın medya kuruluşları, örgütün geçen yıl Bingöl’de öldürdüğü bir vatandaşa ilişkin yayınladığı ‘öz-eleştiri’yi paylaştı. …

Enflasyon Son 15 Yılın Zirvesinde

Eylül ayı enflasyonu aylık bazda yüzde 6,30 yıllık bazda yüzde 24,52 olarak açıklandı. Son 15 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.