Perşembe, 24 Ocak 2019

Bahçeli’nin Af Israrı Sürüyor

​​​​​​​’nin gündemine af konusun getiren lideri hükümet kanadından karşılık bulmamasına rağmen talebinde ısrar etti. erken seçimden sonra af ısrarını yine Beka(!)yla süsledi.

MHP Genel Başkanı, geçen hafta “Cezaevlerinde özgürlük düşü kuran kader kurbanı mağdurlar lehine tez elden düzenleme yapılmalı. Hadi buyrun…” diyerek çağrısında bulunmuştu. Ancak Bahçeli’nin sözlerinin ardından Bekir Bozdağ, hükümetin gündeminde af konusunun bulunmadığını söyledi. Başbakan Binali Yıldırım da “Hükümet olarak bizim gündemimizde asla ve asla teröristlere af söz konusu değil” dedi. Cumhurbaşkanı da “Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi, kendisine ait bir taleptir, tekliftir. Ama bizim şu anda hükümetimizle, böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok” ifadesini kullandı.

Ancak üç ağızdan gelen açıklamalara rağmen MHP lideri, konuyu yine gündeme taşıdı. Tartışma yaratan açıklamalarda bulunan Bahçeli “Cezaevlerindekilerin belli bir oranı ve FETÖ’den. Kalanları adi suçlu ve kader kurbanı. Canileri, istismarcıları ayıkladıktan sonra kalanları gözümüzün önüne getirin. Bunların büyük bir kısmı çocuk, genç. Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ’nün, ’nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur? Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye biraz rahatlasın, rehabilite olsun” diye konuştu.

Kaynak: Karar

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Bu Haberler de var

Bahreyn Kralı ve ABD Savunma Bakanı ile görüştü

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa el-Halife, cuma günü el-Kudeybiye Sarayı’nda ABD Savunma Bakanı Jim Mattis’i …

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’dan Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Hugh Hewitt Radyo programında Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen Suudi gazeteci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.