Cuma, 22 Mart 2019

Bahçeli’den hükümete rest: Ya Barzani ya ben

lideri, Barzani'nin ziyaretinde göndere çekilen ' bayrağı'ndan rahatsız oldu.

MHP Genel Başkanı Devlet , Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin ziyareti esnasında Cumhurbaşkanı 'la görüşmesinde havalimanında Kürdistan bayrağı asılmasından rahatsız oldu. hesabında açıklamalar yapan şu ifadeleri kullandı:
"Eğer Barzani, bize tercih ediliyorsa, ki bu da bir tercihtir, asıl bunu iyi niyetle yorumlayamam, samimiyetle okuyamam. Ne oldu da Barzani Türkiye’de, hem de şu nazik ve hassas dönemde ağırlandı?Hangi bölgesel ve küresel politikanın yörüngesine girildi?

Sayın Başbakan’a millilik övgüleri yaparken, mahcup olacağımız, yüzümüzü kara çıkaracak misal ve eylemlerle karşılaşmaktan üzülüyoruz."

'Yine de evet'

Bahçeli, bütün bunlara karşın partisinin referandumda yine de evet diyeceğinin altını çizdi:

"Biz 16 Nisan’da millet için evet, devlet için evet, Türklüğün bekası için evet diyeceğiz. Ve hakkın hukukun safında evet diye yağacağız.Yemin ettik, dönmeyeceğiz. Döndürmeye çalışanlara bakmayacağız. Tuzak kuranlara aldanmayacağız, üzerimize oynayanlara kanmayacağız."

"Kürtlere karşı değiliz"

Bahçeli, MHP'nin Kürtlere karşı bir politikası olmadığını da söyledi:

"MHP’yi, Kürt kökenli kardeşlerimin karşısında göstermeye çalışan bir zavallı kalem yobazı da, şahsımı mahkemeye verecekmiş. Durmasın! Değil bu dünyada, Mahkem-i Kübra’da bile bin yıllık kardeşliği bozmaya çalışanlardan asıl ben davacıyım.Bunlarla da millet adına yüzleşeceğim. Türk-Kürt ayrımını kışkırtanlardan, MHP’ye kara çalanlardan alacaklıyım. Toprak olsam yine peşlerindeyim, yakalarından tutacağım."

'yi de eleştiren Bahçeli, " sözcüsü, konuyla ilgili anlatacağımız şeyleri merak ediyordu. Fakat kendi liderinin suskunluğunu görmemiş olacak ki es geçmiştir. Biz dün konuştuk, yine konuşur; inanmışlıkla eleştirilerimizi yaparız. sözcüleri siz gidin , , FETÖ’yle dertlenin,derdinize yanın. Bize laf sokuşturmaya, parmak sallamaya çalışanlara bir baksanız arı gibiler, ağızlarından bal damlıyor, ama kuyruklarında da zehir" yazdı.

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

PKK, Özür Diledi

PKK’ya yakın medya kuruluşları, örgütün geçen yıl Bingöl’de öldürdüğü bir vatandaşa ilişkin yayınladığı ‘öz-eleştiri’yi paylaştı. …

Enflasyon Son 15 Yılın Zirvesinde

Eylül ayı enflasyonu aylık bazda yüzde 6,30 yıllık bazda yüzde 24,52 olarak açıklandı. Son 15 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.