Pazartesi, 22 Nisan 2019

Avusturya’dan referandum açıklaması

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, anayasa referandumuna ilişkin açıklama yaptı

Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz halk anayasa değişikliği referandumunda ''Evet'' çıkması ile ilgili Twitter hesabından yaptı. Kurz, "Referandum sonucu bölünmüş bir ülke üretti. AB'nin bu ülkeyle işbirliği gelecekte daha da karmaşık hal alacaktır.'' dedi.

Avusturya'daki önde gelen basın, yayın organları Türkiye'deki gelişmeleri düzenli bir şekilde takipçilerine aktardı.

Ülkenin önde gelen gazetelerinden sol eğilimli der Stadard da anayasa değişikliği için yapılan halk oylamasına yönelik haberini "Erdoğan az bir farkla anayasa referandumunu zafere taşıdı" başlığı ile okuyucularına aktardı.

Avusturya'nın önemli günlük gazetelerinden Avusturya gazetesi, " referandumu 'de kazandı." başlığı ile okuyucularına halk oylaması sonucunu bildirdi.

Aşırı sağa yakınlığı ile bilinen Kronen gazetesi ise, "Erdoğan isteğini az bir farkla gerçekleştiriyor." başlıklı haberi ile okuyucularına bildirdi.

Liber sağ söyleme yakın Kurier gazetesi, Türkiye'de yapılan halk oylamasına ilişkin sonuçları "Türkiye-: Zafer az bir farkla mutlak güce" manşeti ile okuyucularına duyurdu.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Fransa’dan Suudi Arabistan’a Yaptırım Sinyali

Fransa, Kaşıkçı’nın ölümünde Suudi Arabistan’ın sorumluluğunun kanıtlanması durumunda bu ülkeye yaptırım uygulayacağını açıkladı. Fransa Hükümet …

BM’den Fransa’ya Burka Yasağını Kaldır Çağrısı

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komitesi Fransa’ya burka yasağını kaldırması çağrısında bulundu. BM’nin İnsan Hakları Yüksek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.