Amerika, Küresel Cihad Projesi için Taşeronlar arıyor.

CİA 2018 yazına girmeden ‘’Dünya Uygur Kurultayı (DUK) öncülüğünde Küresel Cihad başlatmak için Türkiye’de Taşeron avında.

2018 Küresel Cihad projesinin hedefi Orta Asya’da ki Türk Cumhuriyetleri olacak. Amerikan İstihbaratı CİA, projeyi Kırgızistan’dan yönetecek ve proje başladıktan sonra kontrol DAEŞ’e devredilecek.

‘’CİA-FETÖ 2018 Küresel Cihad’’ı başlarda Dünya Uygur Kurultayı’nın Doğu Türkistan topraklarını Çin işgali altındaki Uygur Türklerinin özgürlüğü için denilerek gösterime girecek.

CİA, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Tacikistan’da bombalama eylemleri başlatarak Orta Asya’da ki Türk Cumhuriyetlerinin bir daha birleşemeyecek kadar aralarında kin ve düşmanlık yapmayı amaçlıyor.

CİA’in 2018 küresel cihad oyununda ki en büyük hedeflerinden biri Türkiye.

Türk cumhuriyetlerinin arasında son 15 yılda yükselişe geçen Türkiye’nin öncülüğünde toplanması ve birleşerek Osmanlı’nın tekrar ayağa kalkmasından korkan CİA bu yüzden merkez üssü olarak Kırgızistan’ı seçti.

Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Rabia Kadir: Amerikan İstihbaratı ile çalışıyoruz, itiraf…

CİA’in vakfı National Endowment for Democracy (NED) tarafından kurulan ve finanse edilen ‘’Dünya Uygur Kurultayı’’nın öncülüğünde başlatılmak istenen CİA-FETÖ 2018 Küresel Cihad Projesi için aylar önce çalışmalar başlatıldı. (CİA vakfı NED ve DUK İlişkisi Bakınız-1)

CİA bu proje ile Suriye’de ki Küresel cihad yanlısı mücahitleri Orta Asya’ya taşıyarak Suriye’de Amerika ve yandaşı PKK/YPG’ye de alan açacak.

CİA ve FETÖ, Dünya Uygur Kurultayı Başkan yardımcısı Seyit Tümtürk eli ile Suriye ile bağlantı kurarak Suriye’de ki irili ufaklı cemaatleri kandırdı ve Orta Asya’ya doğru hareketlendirdi.

Yönetim İŞİD’e devredilecek

CİA’in Seyit Tümtürk aracılığı ile kandırdığı her şeyden habersiz mücahitler Suriye’den Kırgızistan’a gidecek. Suriye’den giden bu topluluğa Seyit Tümtürk’ün etrafında toparladığı sözde alim ve damollalar ile beraber ( Nizam Damollam, Abdul Kayyum, Küsen Üstaz, Osman Batur, Abdullah Karihacim ve Doğu Türkistan Alimler Birliği ) kandırdığı ‘’Doğu Türkistan Silahlı Kuvvetleri’’ni kuruyoruz diyerek çalışmalar ile topladığı ve beraberinde, yine İŞİD’in dağılması ile tekrar Seyit Tümtürk’ün etrafında toplanan gurup Kırgızistan’a gittik den sonra Suriye’den gelen guruba katılacak ve gurup liderliğine bu İŞİD’li ler getirilerek yönetim tamamen İŞİD’e devredilecek. Yönetimin İŞİD’e devredilmesinden sonra Irak’da ki İŞİD’de bu yapıya dahil edilerek kuvvetlendirilmesinin akabinde, Orta Asya’da ki devletlerde irili ufaklı CİA öncülüğünde patlamalar yapılarak bu devletler senaryo ya dahil edilecek.

CİA pimini çektiği bombayı Dünya Uygur Kurultayı öncülüğünde Kırgızistana bırakacak. Kırgızistan Hudutlarındaki Doğu Türkistan, Özbekistan, Kazakistan, Tacikistan’da ki Türk devletlerini kana boyayacak.

CİA 2018’de bir taşla 12 ülke ve yapıyı vuracak.

CİA, Orta Asya’ya pimini çekip bırakacağı bu 2018 Küresel Cihad oyunu ile 1-Türkiye 2-Kırgızistan 3-Kazakistan 4-Özbekistan 5-Tacikistan 6-Doğu Türkistan 7-Çin 8-Afganistan 9-Pakistan 10-Suriye 11-Küresel cihad yanlısı mücahitler 12-İŞİD

Dünya Uygur Kurultayı 15 Mart’da Türkiye de dahil 10 ayrı devlette eylem yaparak bu proje için görünen ilk adımı atacak.

CİA öncülüğündeki Dünya Uygur Kurultayı 15 Mart günü eş zamanlı olarak 10 ayrı ülkede protesto gösterisi düzenleyecek. Dünya Uygur Kurultayı’ndan yapılan açıklamaya göre ABD, Almanya, Türkiye, Belçika, Norveç, İsveç, Birleşik Krallık, Hollanda, Avustralya ve Kanada‘da protesto gösterileri düzenlenecek. (Bakınız – 2 )

Gösterilerde sadece kadın ve çocuk olacağını belirterek yapılması ise tamamen CİA siyasetinden ibaret. Bilindiği gibi bu ülkelerde Dünya Uygur Kurultayı’nın hiçbir kuvveti bulunmamaktadır. 10 yılı aşkın bu ülkelerde yapmış oldukları protesto eylemleri cılız ve bir avuç insanın katılımı ile gerçekleşmektedir. Bu protestolara da ülkücü ve milliyetçileri başka ülkelerden getirerek organize etmektedir.

CİA ve Dünya Uygur Kurultayı, Kırgızistan’a götürmek istedikleri müslümanları hedef ülke Türkiye ve Suriye’den toplamayı amaçlamaktadır.

CİA öncülüğündeki Dünya Uygur Kurultayı Teşkilatları Türkiye’de CİA-FETÖ projesinin zeminini hazırlamak için Askere gidiyoruz, Afrin’e bizi de alın, Vicdan Konvoyu gibi medyatik projelere imza atarak vatanları Doğu Türkistan’dan Allah yolunda Cihad için çıkmış Müslümanları sahte mollaların davetleri sayesinde şaşırtıp saptırarak Amerikan siyasetine alet ederek CİA-FETÖ 2018 Küresel Cihad Projesi’ne dahil edecek.

Projenin Tamamı : http://www.doguturkistanbulteni.com/cia-feto-2018-kuresel-cihad-projesi/

CİA’in Ned Vakfı kuruluşu Dünya Uygur Kurultayına Katılımcı 19 Türk ve Müslüman düşmanı Ülkeler…

Dünya Uygur Kurultayı ve CİA vakfı Ned İlişkisi…

Dünya Uygur Kurultayı Amerikan İstihbaratı NED (National Endowment For Demokrasi) ilişkisi…

KAYNAK ve DELİLLER

1 : http://www.uyghurcongress.org/tr/?p=3882http://dogu-turkistan.net/2011/05/29/washington-da-alinan-kararlar/

2 : http://qha.com.ua/tr/turk-dunyasi/dunya-uygur-kurultayi-10-ulkede-protesto-eylemi-duzenleyecek/167384/

3 : CİA’in NED Vakfı Resmi sitesi : https://www.ned.org/

4 : DUK &.Genel Kurul Katılan Ülkeler ve Yeni yönetim : http://www.uyghurcongress.org/tr/?p=31618

5 : DUK İngiltere Parlemantosu : http://www.uyghurcongress.org/en/?p=33706

6 : Avrupa Parlementosu Uygur Dostluk Gurubu : https://www.rfa.org/uyghur/xewerler/siyaset/duq-paaliyiti-01122018202744.html?encoding=latin#.WlnFKle_72M.facebook

7 : http://www.doguturkistanbulteni.com/amerikan-ajani-rabia-kadir-itiraf-etti-10-yildir-amerikan-istihbarati-ile-calisiyoruz/

8 : https://www.islahhaber.net/uygur-ajan-rabia-kadir–dogu-turkistanli-mucahidleri-ihbar-etti-42554.html

9 : https://www.doguturkistanbulteni.com/isid-cin-feto-ve-silahli-teror-orgutu-dunya-uygur-kurultayi-sessizce-uyum-icinde-calisir/

10 : https://www.sabah.com.tr/gundem/2017/08/22/kirgizistani-rehin-almis

http://www.milliyet.com.tr/feto-kirgizistan-da-imparatorluk-dunya-2295149/

http://qha.com.ua/tr/turk-dunyasi/kirgizistan-cumhurbaskani-atambayev-feto-okulunu-savundu/158000/

11 : Rabia Kadir FETÖ Uygur Türklerini gezi Parkına davet etti : https://www.doguturkistanbulteni.com/rabia-kadir-ve-fettullah-gulen-uygur-turklerini-gezi-parkina-ayaklanmaya-davet-ettigi-ortaya-cikti/

12 : FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıttı : https://www.doguturkistanbulteni.com/feto-kayseri-polis-lojmanlarindaseyit-tumturk-ile-euro-dagitmis/

Yazar : Ferganali YAKUP

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

İslami Bülten- Haber Merkezi