Amerika, İŞİD’İ havayolu ile Afganistan’a taşıyor.

ABD, İŞİD ve YPG arasındaki anlaşma artık gizli kalmadı. Videolar deliller fotoğraf ve röportajlar ile gün yüzüne çıktı.

Amerika, İŞİD’in yüzlerce üyesine uçak ile Afganistan’a taşıdı ve taşımaya devam ediyor. Amerikan uçaklarının seyri takip edildiğinde güzergahın tam olarak delilleri ortaya çıkacaktır. Her ne kadar Amerika bu iddiaları kabul etmese de İŞİD, Afganistan’da yuvalanıyor.

İŞİD savaşçıları Afganistan’ın çeşitli bölgelerine yerleştirilmeye başladı.

Amerika, Suriye’de İŞİD bahanesi ile aslında Türkiye’ye karşı, nasıl YPG’yi silahlandırdı ise ? Afganistan’da da Taliban’a karşı İŞİD’i silahlandırıp lojistik desteği veriyor ve vermeye devam edecektir.

İŞİD’i Suriye’de gördük. YPG, Rusya,Esad ve İran’a karşı savaşıyor gözüküp aslında Muhaliflere, Nusret Cephesine ve sonrasında HTŞ’ye karşı mücadele verdi. Nihayetinde muhaliflerden aldığı toprakları Amerika eli ile YPG, ESED ve Rusya’ya bırakarak görevini tamamladı.

İŞİD’in yeni görev bölgesi başta Türkiye ve Afganistan olacaktır.

Ne zamana kadar ? Afganistan’da Taliban’ın elindeki toprakları alıp Amerika eli ile Afgan hükümetine verene kadar.

Ne zamana kadar ? Türkiye’yi ABD eli ile karıştırıp hükümeti düşürene kadar. Hükümete ABD taraftarları Fetö, CHP ve dolaylı olarak HDP geçene kadar !!!

İŞİD savaşçıları ”Allah, Kafirlerin eli ile bizleri destekliyor” deyip kendilerine delil getirmeye çalışsa da ? Suriye’de ki oyunları artık gizlenemez!

Ferganali YAKUP

Doğu Türkistan Büllteni / HABER MERKEZİ

İslami Bülten- Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Amerika Müslümanların Birinci Düşmanıdır.

Trump’ın aşikar haçlı davranışları, Amerika’nın gerçek yüzünü ve Amerikan halkının çoğunluğunun Müslümanlara karşı gerçek psikolojisini …

Amerika, Küresel Cihad Projesi için Taşeronlar arıyor.

CİA 2018 yazına girmeden ‘’Dünya Uygur Kurultayı (DUK) öncülüğünde Küresel Cihad başlatmak için Türkiye’de Taşeron …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.