Cumartesi, 20 Nisan 2019

Almanya: Türkiye’ye misillemede bulunmadık

Dışişleri Bakanlığı, gazeteci Deniz Yücel'in tutukluluğunun bakanların etkinliklerinin yasaklanmasında etkili olmadığını savundu.

Alman Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Martin Schäfer, 'Türk politikacıların Almanya'daki kampanyaları konusunun Deniz Yücel'in tutukluluğu ile bağlantılandırılmaması' uyarısında bulundu.

Alman hükümetinin, Die Welt gazetesi muhabiri Yücel'in tutuklanmasını 'uygunsuz ve orantısız' bulduğunu yineleyen Schäfer, Büyükelçi Martin Erdmann'ın da bunu Türk Dışişleri'ndeki görüşmesinde açıkça dile getirdiğini kaydetti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'da Perşembe akşamı konuşma yapacağı etkinliğin bölgedeki belediyece iptal edilmesinin ardından Almanya'nın Büyükelçisi Martin Erdmann Türk Dışişleri Bakanlığı'na çağrılarak, kendisine sözlü ve yazılı nota iletilmişti.

Schäfer, Deniz Yücel'in Alman büyükelçilik yetkilileriyle görüşmesinin hala mümkün olmadığını belirterek, Alman tarafının Yücel'e diplomatik destek sunma isteğine şimdiye kadar yanıt alınamadığını kaydetti.

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

AB İran Yaptırımlarını Takasla Aşacak

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımları 4 Kasım’da devreye giriyor. AB, Avrupalı şirketlerin yaptırımlara takılmaması için bir …

‘Kaşıkçı’nın Öldürülmesi Örneği Olmayan Bir Olaydır’

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin, “Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.