Cumartesi, 20 Nisan 2019

Akın Öztürk ile ‘Menfez paşası’ kanka çıktı

Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan ‘Karargâh iddianamesi’nde, Akın Öztürk ile ‘Menfez paşası’ Zekeriya Kuzu’nun arkadaşlığına da yer verildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 15 Temmuz girişimine ilişkin hazırladığı 2 bin 581 sayfalık çatı iddianamesinde elebaşı Fethullah Gülen’den alınan onayın ardından toplantılarına başlandığına ve alınan kararlara yer verildi. İddianamede, örgütün mahrem imamlarından şüpheli Ali Irmak’ın şüpheli C.’den 10 adet “patates” hattı aldığı ve bu hatları cuntacıların birbirleriyle irtibat kurmaları için dağıttığı belirtildi.
14-15-16 Temmuz tarihlerinde aktif olan bu hatları Özel Kuvvetler’de kurmay albaylar Osman Kılıç, Murat Korkmaz, Harun Olgun, Ümit Bak, Fırat Alakuş, Şükrü Seymen ve Cumhurbaşkanı Tayyip ’ın Başyaveri olarak görev yapan Ali Yazıcı ile Tuğamiraller Sinan Sürer, Ömer Faruk Harmancık’ın kullandığı tespit edildi. Bu hatların bayii sahibi Ramazan C.’nin kardeşi üzerine kayıtlı olduğu belirlendi. Ramazan C. hakkında soruşturma başlatıldı.

BİR NUMARA İLE KANKA ÇIKTILAR

İddianameye, Akın Öztürk’ün ’a suikasta giden ekipte yer alan ‘Paşa’ lakaplı Astsubay Zekeriya Kuzu ile ilişkisini ortaya koyan bir tanık ifadesi de girdi.

Mart 2015-Ocak 2016 tarihleri arasında İzmir 2. Ana Jet Üssü’nde onbaşı rütbesi ile vatani görevini yapan Furkan S.’nin ifadesi özetle şöyle:
“Zekeriya Kuzu Üs Karargâh Astsubayı’ydı. Mart 2015 yılı içinde 2 asker aralarında münakaşa etti. Akabinde biri diğerini silahla öldürdü. Olayı araştırmak için ertesi gün Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk üsse geldi. Odadakilere hitaben ‘Kuzu nerede, gelmişken onu da göreyim’ dedi. Mayıs 2015’te üste 104. yıl hava gösterisi vardı.

TAYYİP SONUNU GÖRDÜ
sırasında Öztürk’ü, üs içerisinde koruma görevi Kuzu’ya verildi. Ben komutan postası olarak görev yapıyordum. Öztürk, Kuzu’ya hitaben ‘Ooo, kuzu nasılsın?’ dedi. 2015 yılı YAŞ kararları açıklandığında Kuzu, Öztürk görevden alınıp, yerine Abidin Ünal geldiğinde, ‘Tayyip sonunu gördü, korktu vatan millet sevdalısı Akın Paşa’nın ipini çekti’ dedi.”

HABERTURK

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

PKK, Özür Diledi

PKK’ya yakın medya kuruluşları, örgütün geçen yıl Bingöl’de öldürdüğü bir vatandaşa ilişkin yayınladığı ‘öz-eleştiri’yi paylaştı. …

Enflasyon Son 15 Yılın Zirvesinde

Eylül ayı enflasyonu aylık bazda yüzde 6,30 yıllık bazda yüzde 24,52 olarak açıklandı. Son 15 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.