Cumartesi, 20 Nisan 2019

AB’ye küstah Türkiye çağrısı!

Başbakanı Christian Kern, AB'yeTürkiye yasağı çağrısında bulundu. Kern, kampanyası için gelecek politikalara AB ölçeğinde bir yasak getirilmesini istedi.

Avusturya Başbakanı Christian Kern Welt am Sonntag gazetesine verdiği röpartajda ile ilgili açıklamalarda bulundu. ile Berlin arasında yaşanan krize dahil olan Avusturya Başbakanı, 'ne çağrıda bulunarak, Türkiye'den referandum kampanyası için gelecek politikalara ölçeğinde bir yasak getirilmesini istedi.
GÖRÜŞMELERİ SONLANDIRIN YARDIMLARI KESİN

Kern bununla da kalmadı… AB’ye Türkiye ile üyelik görüşmelerini sonlandırma çağrısında da bulundu. Üstelik Ankara’ya AB ile varılan mülteci anlaşması kapsamında 2020 yılına kadar yapılacak 4,5 milyar dolar yardımın iptal edilmesini istedi.
TÜRKİYE İLİŞKİLERİ YENİDEN ŞEKİLLENDİRİLSİN

Kern, AB üyeliği "hayali" olmadan Türkiye ile ilişkilerin yeniden şekillendirilmesi gerektiğini ifade etti. Türkiye’nin son yıllarda ’dan uzaklaştığını söyleyen Avusturya Başbakanı, “İnsan hakları ve demokratik değerler çiğnendi." ifadesini kullandı.

Avusturya Başbakanı tüm bu açıklamaların üzerine Türkiye’nin aynı zamanda güvenlik, göç ve ekonomik işbirliği bağlamında önemli bir ortak olduğunu, Ankara’nın AB ile varılan göçmen anlaşmasının yükümlülüklerine uyduğunu söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

AB İran Yaptırımlarını Takasla Aşacak

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımları 4 Kasım’da devreye giriyor. AB, Avrupalı şirketlerin yaptırımlara takılmaması için bir …

‘Kaşıkçı’nın Öldürülmesi Örneği Olmayan Bir Olaydır’

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin, “Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.