Perşembe, 24 Ocak 2019

ABD’nin Yeni Dışişleri Bakanı, Brüksel’de

Birleşik Devletleri’nin yeni dış işleri bakanı Mike Pompeo, yeni görevi için yemin ettikten bir gün sonra NATO askeri ittifakını güçlendirmek için görüşmeler yapmak üzere Brüksel’e gitti.

’daki kilit liderlerle görüşmek üzere Brüksel’e giden Dışişleri Bakanı Pompeo’nun gündeminde ’nın artan tehdit potansiyeli var.

Eski bir Cumhuriyetçi kongre üyesi ve yetkilisi olan Pompeo, ABD Başkanı Donald ’a şahin dünya bakışı açısından verdiği destekle biliniyor.

Temmuz ayında liderler bazında düzenlenecek zirve öncesi gerçekleştirilen ziyarette Rusya’nın , ve ’deki saldırganlığı ve Avrupa’nın güneyindeki güvenlik koşullarının artırılması konuları ele alınacak.

Trump, Pompeo’yu iki hafta önce de Lideri Kim Jong Un ile görüşmek için göndermişti. Görüşme, Trump’ın Kim ile görüşmesine ön hazırlık olarak değerlendirilmişti.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Mike Pompeo, Brüksel’in ardından hafta sonu boyunca , Ürdün ve İsrail’i de ziyaret edecek.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Obama Ve Clinton’ın Evine Patlayıcı Madde Yollandı

ABD eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği bildirildi. …

Gina Haspel Kaşıkçı Soruşturması İçin Türkiye’ye Gelecek

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Direktörü Gina Haspel’in, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.