ABD’nin terörist dediği Tahriruş Şam İdlib’i geliştirmeye devam ediyor

Suriyeli muhalif güçlerin birleşmesiyle meydana gelen Tahrir’uş Şam İdlib’te elektrikten, içme suyuna, parklardan okullara ve yol çalışmalarına kadar İdlib’i baştan sona yeniliyor.

Suriye sahasında Beşer Esed rejimine karşı birleşen en etkili grupları içerisinde bulunduran Tahrir’uş Şam İdlib’teki faaliyetlerini hızlandırdı. ABD’nin Uluslararası Koalisyon özel elçisi Brett McGurk’ın Suriye’deki El kaide yapılanması olarak belirtipte Rakka ve Musul’a çevirmeyi plandığı İdlib’in içerisinden görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Tahrir’uş Şam’ın sivil yönetime devrettiği şehirde yeni yollar açılırken, mevcut yollardaki asfaltlama çalışmalarıda devam ediyor.
Fetih MedyaŞehirde elektrik verilemeyen bombardımandan etkilenen bölgelerde direkler tamir edilerek elektrik verilmeye çalışılıyor.
Fetih Medya Fetih Medya
Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya
İdlib içerisinde yer alan okullar baştan sona yıkanıp tamiratları yapılıyor ve öğrenciler için hazırlanıyor.
Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya
İlkokul ve ortaokullarda bombardıman sebebiyle aksayan eğitim hızlandırılmış bir vaziyette çocuklara tekrar verilmeye çalışılıyor.
Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya
Şehrin içerisinde yer alan yeşil alanlar sulanırken, parklar ve bahçeler tekrardan düzenleniyor. Halk’ın rahat bir şekilde gezebileceği sosyal alanlar oluşturuluyor.
Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya
İdlibte bombardımanın bitmesiyle beraber Tahriruş Şam Selikapta bölgesindeki tarım faaliyetlerine başladı. Bölgede tarım arazilerinin sulanması, ekilmesi konusunda başlatılan çalışmalar neticesinde bölge halkının gündelik yaşantısının devamı için sebze ve meyve ekimlerine başlandığı bildirildi.
Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya
Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya
Tarım arazilerinin ekilmesine yönelik çalışma yapan Tahriruş Şam öncülüğündeki çalışmalarda boru hatlarıyla sulama kanalları açılarak arazilerin tarıma elverişli hale getirilmesi planlanmakta.


Kaynak: Islah Haber

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.