Salı, 23 Nisan 2019

ABD’nin Sözü Buraya Kadar: “Rakka Sonrasında da PYD’ye Silah Vereceğiz”

​​​​​​​ Savunma Bakanı Jim Mattis, operasyonundan sonra da /'ye sağlayacaklarını söyledi. Mattis, örgütün elindeki silahların geri alınması için ise "Elimizden geleni yapacağız" demekle yetindi.

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis Rakka operasyonun ardından da ABD'nin PKK/PYD'ye silah sağlamaya devam edeceğini açıkladı.

'ya giderken yanında bulunan gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mattis, PKK/PYD'ye silah yardımının süreceğini söyledi. Associated Press'in haberine göre Mattis 'ye verilen silahları geri alma sözünün bir sonraki görevin yeri ve zamanına bağlı olduğunu vurguladı.

Gelecek hafta Brüksel'de Fikri Işık'la bir araya gelecek olan Mattis, bütün silahların geri alınıp alınmayacağı konusundaki soruya ise "elimizden geleni yapacağız" şeklinde cevap verdi.

Mattis, geçen hafta Savunma Bakanı Işık'a bir mektup göndererek Rakka operasyonundan sonra PKK/PYD'ye verdikleri silahları geri alacaklarını söylemişti.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Bu Haberler de var

Obama Ve Clinton’ın Evine Patlayıcı Madde Yollandı

ABD eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği bildirildi. …

Gina Haspel Kaşıkçı Soruşturması İçin Türkiye’ye Gelecek

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Direktörü Gina Haspel’in, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.