ABD’de tarihin en büyük felaketleri yaşanıyor

ABD’nin Texas eyaletinde hayatı felç eden Harvey kasırgasının ardından bu sefer ülkenin batısında büyük orman yangınları patlak verdi.

Amerika’nın Los Angeles kenti büyük bir orman yangınıyla mücadele ediyor. Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti kent merkezinin kuzeyindeki yangının kent tarihindeki en büyük orman yangını olduğunu söyledi. İtfaiye yetkilileri yangını kontrol altına alacaklarına emin olduklarını belirtiyor.

Belediye Başkanı Garcetti, kentteki 700 evin boşaltılması emrini verdi. Yangının şu ana kadar 20 kilometrelik bir alanı kül ettiği belirtiliyor.

Sadece Los Angeles’ta değil, Wyoming, Güney Dakota ve Montana’da da orman yangınları etkisini sürdürüyor. Bu üç bölgede yangınlar 2 milyon hektarlık alanı kül etmiş durumda.

Amerika’nın batısında aşırı sıcaklar etkili oluyor.

Cumartesi günü San Francisco’da sıcaklık 38 dereceye yükseldi. Bu, kent tarihindeki en sıcak 2 Eylül olarak kayıtlara geçti.

California’da San Jose, Santa Cruz ve Santa Rosa’da da rekor sıcaklıklar kaydedildi.

Sıcaklığın metal parçaları genişletebileceği endişesiyle bölgede trenlerin yavaş gitmesi yönünde uyarı yapıldı.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Rohingya’da Müslümanlara Karşı Soykırım Devam Ediyor

Birleşmiş Milletler, soykırımın Rohingya’da Müslümanlara karşı devam ettiğini ve Myanmar hükumetin demokrasiyle ilgisinin olmadığını gösterdiğini …

ABD’de Silahlı Saldırı: 2 Ölü

ABD’nin Kentucky eyaletinde düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda kişinin vurulduğu bildirildi. Saldırı sonucunda 2 kişi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.