ABD-PKK ortaklığı Ağustos ayında Rakka’da 440 can aldı

ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının Ağustos ayında Rakka kent merkezine düzenlediği hava saldırılarında yüzlerce sivil yaşamını yitirdi. ABD öncülüğündeki koalisyona bağlı savaş uçaklarının Ağustos ayında Suriye'nin Rakka kenti merkezine düzenlediği hava saldırılarında yüzlerce sivil yaşamını yitirdi.
Bir kısmı halen IŞİD kontrolünde olan ve ABD destekli PKK/YPG güçlerinin saldırısının devam ettiği Rakka kent merkezinde geçtiğimiz Ağustos ayında da büyük bir insani felaket yaşandı.
"Rakka Sessizce Katlediliyor" isimli aktivist grubun açıkladığı rakamlara göre, Ağustos ayında ABD öncülüğündeki koalisyonun kent merkezine düzenlediği hava saldırılarında en az 348 sivil yaşamını yitirdi.

"Bir ayda 650 hava saldırısı, 348 ölü"

Aktivist grubun açıkladığı rakamlara göre, ABD koalisyonuna ait savaş uçaklarının Ağustos ayında kent merkezine yönelik düzenlediği 650 hava saldırısında en az 348 sivil yaşamını yitirdi.
Ayrıca grubun yaptığı açıklamada, ABD destekli PKK güçlerinin kente yönelik düzenlediği topçu atışlarında 92 sivilin yaşamını yitirdiği belirtildi.

ABD-PKK ortaklığı bir ayda 440 can aldı

Geçtiğimiz Ağustos ayında Rakka kentine ABD'nin düzenlediği hava, PKK güçlerinin düzenlediği kara saldırıları sonucunda en az 440 sivil yaşamını yitirdi.

Rus hava saldırılarında 2 sivil yaşamını yitirdi

Öte yandan Rusya'nın Rakka kırsalında geçtiğimiz ay 250 hava saldırısı düzenlediğini açıklayan aktivist grup, düzenlenen hava saldırılarında 2 sivilin yaşamını yitirdiğini belirtti.

"PKK ile yola devam"

Öte yandan Amerikalı Korgeneral Stephen Townsend geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Rakka'nın IŞİD'ten geri alınmasından sonra da PKK/YPG güçlerine verilen desteğin devam edeceğini belirtti.
Kaynak: Mepa News

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Rohingya’da Müslümanlara Karşı Soykırım Devam Ediyor

Birleşmiş Milletler, soykırımın Rohingya’da Müslümanlara karşı devam ettiğini ve Myanmar hükumetin demokrasiyle ilgisinin olmadığını gösterdiğini …

ABD’de Silahlı Saldırı: 2 Ölü

ABD’nin Kentucky eyaletinde düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda kişinin vurulduğu bildirildi. Saldırı sonucunda 2 kişi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.