ABD.BAŞKANI TRUMP TWİTTER’DEN ÇİN’İ HEDEF ALDI : BENİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTINIZ !

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore’nin füze denemesinin ardından sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Çin beni hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

ABD. Başkanı Donald Trump, Çin’in Kuzey Kore konusunda bir şey yapmadıklarını ifade ederek “Çin beni büyük hayal kırıklığına uğrattı.” dedi.

“KUZEY KORE KONUSUNDA BİZİM İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMADILAR”

Twitter hesabı üzerinden Çin‘i eleştiren Trump, şu paylaşımda bulundu:

“Çin beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Geçmişteki aptal liderlerimiz yıllık yüzlerce milyar dolarlık ticaretlerini yapmalarına müsaade ettiler, ancak onlar Kuzey Kore konusunda bizim için hiçbir şey yapmadılar. Bunun devam etmesine izin vermeyeceğiz. Çin bu problemi kolaylıkla çözebilirdi.”

KUZEY KORE‘NİN KITALAR ARASI FÜZE DENEMESİNİN ARDINDAN BU PAYLAŞIMI YAPTI

Trump’ın paylaşımı Kuzey Kore‘nin kıtalar arası balistik füze denemesinden sonra geldi. Pyongyang‘ın denediği füze bin kilometre menzile ulaşıp Japonya‘nın Hakkiado adasının 88 deniz mili açığına düşmüştü. Trump, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere gittiği Almanya‘nın Hamburg kentinde bir araya geldi.

ÇİN DEVLET BAŞKANI İLE ÇOK İYİ BİR İLİŞKİ GELİŞTİRDİĞİNİ BELİRTMİŞTİ

Şi Cinping ile görüşmesinde ana gündem Kuzey Kore idi. Görüşme öncesinde basına kısa açıklamada bulunan Trump, Çin lideri Şi’ye Kuzey Kore konusunda yaptıkları için teşekkür etmişti. Trump, ayrıca Florida‘daki köşkü Mara Lago’da daha önce de görüştüğü Şi ile çok iyi bir ilişki geliştirdiğini ifade etmişti.

Kaynak : Haberler.com

Uyghurnet sitesinden alıntılanmıştır.