ABBAS Güçleri 2 İsrailliyi Öldüren DİRENİŞ Eylemcisinin Peşinde

İşgal rejimi radyosu, Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında gerçekleştirilen ateş açma eyleminin failini yakalama çalışmalarına Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin de katıldığını söyledi.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Selfit vilayetinde Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerinde kurulu Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki Barkan sanayi bölgesinde dün sabah gerçekleştirilen ateş açma eyleminde iki işgalci öldü ve bir işgalci de ağır yaralandı. Eylemci gencin olay yerinden uzaklaşmayı başardığı ifade edildi.

İşgal rejimi radyosu, adını açıklamaktan kaçındığı İsrailli bir güvenlik yetkilisine dayandırdığı haberinde, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin de bu konuda istihbarat çalışması yaptığını ifade etti.

Haberde belirtildiğine göre İsrailli kaynak ayrıca Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin sahada herhangi bir faaliyeti olmadığını söyleyerek, eylemin gerçekleştirildiği bölgenin “C” bölgesinde yer aldığına dikkat çekti.

1995 yılında imzalanan Oslo Anlaşması’na göre Batı Yaka “A”, “B” ve “C” olarak üç bölgeye ayrılıyor. Filistin Yönetimi sadece Batı Yaka’nın yüzde 18’ine tekabül eden “A” bölgesinin idaresinden ve güvenliğinden sorumlu.

Batı Yaka’nın yüzde 21’ine tekabül eden “B” bölgesinin idaresinden Filistin Yönetimi ve güvenliğinden işgal güçleri sorumlu. Batı Yaka’nın yüzde 61’ini oluşturan “C” bölgesinin ise hem idaresi hem de güvenliği işgal güçlerinin kontrolünde.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

GAZZE’de BÖBREK Hastalarının Durumu Tehlikede!

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı, hastanelerdeki böbrek hastalarının durumunun tehlikede olduğunu açıkladı. Filistin Sağlık Bakanlığı, …

İSRAİL Rejiminden Batı Şeria’da 10 Filistinliye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.