ABBAS: Biz De Anlaşmaya Uymayacağız!

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Amerika ve Siyonist rejimin, Filistin karşısında taahhütleri ve varılan anlaşmaları çiğnediklerini belirterek, kendilerinin de anlaşmalara uymayacaklarını söyledi.

Amerika’nın, FKÖ’nün Washington Bürosunu kapatmak, Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımak ve Trump yönetiminin Yahudi yerleşimle ve bazı diğer konulardaki tutumuna işaret eden Abbas, Amerikan yönetiminin yaptıklarının tam olarak varılan anlaşmalara aykırı olduğunu söyledi.

Filistin Merkez Konseyinin gelecek oturumunda alacağı kararların çok hassas olacağını ifade eden Abbas, hiçbir Filistinli liderin bu kararları çiğneme hakkı olmayacağını söyledi.

Abbas, Konseyin gelecek toplantısında bölgesel, örgütsel ve Amerika’nın Filistin konusu karşısındaki tutumu dahil siyasi konuların inceleneceğini söyledi.

Filistin Kurtuluş Örgütü’nün (FKÖ) ikinci en yüksek karar organı olan Filistin Merkez Konseyinin 29. Toplantısı Ağustos ayında Ramallah kentinde düzenlendi.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

İSRAİL Rejiminden Batı Şeria’da 10 Filistinliye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına …

İSRAİL’in Amacı, Tüm FİLİSTİN’de Etnik Temizlik!

İşgal rejiminin yasal yerleşim alanı kabul etmeyerek defalarca yıktığı El-Arakib köyüne destek için düzenlenen haftalık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.