Pazartesi, 22 Nisan 2019

Abadi: IŞİD’in sonunu hazırladık

Başbakanı Haydar El Abadi, 'i askeri yönden zayıflatarak sonunu hazırladıklarını söyledi

Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamaya göre Irak Başbakanı Haydar El Abadi, geçen yıl temmuz ayında başkent Bağdat'ın El-Karade Mahallesi'ndeki bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla bir araya geldi.

Açıklamada, Abadi'nin "Güvenlik güçlerimiz DAEŞ'in askeri yönden gücünü zayıflatıp sonunu hazırladı. Ne dünyevi ne de uhrevi kurallara riayet eden bu çetelerinden daha güçlü olduğumuzu gösterdik." şeklindeki sözleri yer aldı.

Örgütün bulduğu her açığı da kullandığına dikkati çeken Abadi ancak istihbarat birimlerinin birçok eylem planını boşa çıkardığını belirtti.

IŞİD'in geçen yıl düzenlediği saldırının amacına dikkati çeken Abadi, Karade'de işlenen suçun perde arkasında Bağdat'taki hayatı yok etme girişimi olduğunu kaydetti.

IŞİD'in, 3 Temmuz 2016'da Bağdat'ın Karade Mahallesi'ndeki bir alışveriş merkezine bombalı araçlarla düzenlediği saldırıda 300'den fazla sivil hayatını kaybetmişti.

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Beyin Dalgaları Kullanılarak Şifre Unutmak Tarih Oluyor

Kişisel bilgilerin çalınması ve şifre unutma derdi son buluyor. ABD’deki Buffalo Üniversitesi profesörlerinin yaptığı yeni …

Çin’deki ABD Elçilik Çalışanları Gizemli Bir Hastalığa Maruz Kalıyor

Amerika Birleşik Devletleri ABD Dışişleri Bakanlığı gizemli bir hastalıktan mustarip oldukları gerekçesiyle Çin’in Guangzhou kentindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.