Salı, 25 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Yunanistan İki Rus Diplomatı Sınır Dışı Etti

iki diplomatı sınır dışı etti. Atina’nın aldığı karara gerekçe, “Yunanistan’ın içişlerine müdahale” olarak belirtildi. Dışişleri Bakanlığı ise konuyla ilgili “Misilleme yaparız.” yanıtını verdi.

11 Temmuz 2018 Çarşamba 16:38A+A-

AA’nın Yunanistan merkezli Kathimerini gazetesine dayandırdığı haberine göre Yunanistan’da iki Rus diplomat sınır dışı edildi. Diğer iki Rus diplomatın da ülkeye girişi yasaklandı.

Atina’nın aldığı karara gerekçe olarak “Yunanistan’ın içişlerine müdahale niteliğinde eylemlerde bulunmaları ve ulusal güvenliği tehdit etmeleri” iddiası gösterildi.

Kararın amacının Rusya’nın Yunanistan’daki etkisini arttırma girişimlerine karşılık vermek olduğu öne sürüldü.

Rusya'dan Tepki Gecikmedi: Misilleme Yaparız

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan’ın iki Rus diplomatı sınır dışı edip, diğer ikisine de ülkeye giriş yasağı koymasına aynı şekilde cevap verileceğini bildirdi.

Bakanlık, gazetecilerin Yunanistan’ın Rus diplomatlara yaptırım kararı ile ilgili sorusu üzerine yaptı. Açıklamada, “Buna benzer durumların ardından misilleme tedbirler alınır.” ifadesi kullanıldı.

Kathimerini gazetesinin diplomatik kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre, hükümet, "Yunanistan’ın milli güvenliğini tehdit edici hareketlerde bulunduğu” gerekçesiyle dört Rus diplomattan ikisine sınır dışı, ikisine de ülkeye giriş yasağı kararı aldığını duyurmuştu.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

En zararlı uyuma şekli açıklandı

American Mayo Clinic'ten bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya göre, yüz üstü uyumak sağlık problemlerine yol …

İnternet Yayınları İçin Yeni Dönem Başlıyor

RTÜK üyesi Doç. Dr. Ersoy, internetten yapılan bazı yayınlar için denetim sürecinin yakın zamanda yayınlanacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.