Salı, 25 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

“YPG 4 Temmuz’da Menbiç’ten Çekilmeye Başlıyor”

Menbiç hususunda gelinen son aşama hakkında bilgiler veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ’nın ’deki uzantısı /’nin 4 Temmuz tarihinden itibaren Menbiç’ten çekilmeye başlayacağını duyurdu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk’te katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD/YPG’nin 4 Temmuz’da Menbiç’ten çıkmaya başlayacağını açıklayan Çavuşoğlu, “Menbiç’te hangi aşamadayız?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“4 Haziran-4 Temmuz arası hazırlık çalışmalarının tamamlanması ve 4 Temmuz’dan itibaren çekilmelerin başlaması. Şu ana kadar yol haritası tam anlamıyla uygulanıyor. Hiçbir aksaklık yok. Bundan sonraki süreçte de aynen uygulanması konusunda da tereddüdümüz yok. Daha önce sahadaki kazanımlarımızla beraber masada elde ettiğimiz bir sonuçtur. Şimdi bunun uygulanması safhasındayız. Bu YPG’nin kontrol ettiği diğer bölgeler için de model olacaktır. Menbiç’le sınırlı değil, model olacaktır.”

Menbiç’te ’nin YPG’ye verdiği silahlar hakkında da konuşan Çavuşoğlu, şunları söyledi:

“Amerikalılar silahı nasıl verdiyse öyle alacak. Kaç tane YPG’li olduğu konusunda net bir rakam yok. Sahaya girdikten sonra net bir şekilde alacağız. Silahı veren ’dır, toplayan da olacaktır. Biz YPG’lilerle muhatap olmayacağız, ‘Silahı ver.’ demeyeceğiz. benim silahım değil, silahı veren bellidir. Bizim yol haritamıza göre ABD, Menbiç’ten çıkarken YPG’lilerin silahlarını elinden alacak, biz buna nezaret edeceğiz, gözlemleyeceğiz. Biz YPG ile karşı karşıya geldiğimizde ne yaptığımız, yapacağız belli zaten.”

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

En zararlı uyuma şekli açıklandı

American Mayo Clinic'ten bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya göre, yüz üstü uyumak sağlık problemlerine yol …

İnternet Yayınları İçin Yeni Dönem Başlıyor

RTÜK üyesi Doç. Dr. Ersoy, internetten yapılan bazı yayınlar için denetim sürecinin yakın zamanda yayınlanacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.