Perşembe, 20 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Yermük’ten tahliye edilenlerin sayısı 8 bini aştı


rejimiyle yapılan anlaşma sonucu, Şam'ın güneyindeki Kampı'ndan edilenlerin sayısı 8 bini geçerken,anlaşma kapsamında kamptan yaklaşık 8 bin 500 kişinin daha edilmesi bekleniyor.

'de ağırlıklı Filistinli mültecilerin barındığı Yermük Kampı'ndan, Beşşar Esed rejimiyle yapılan anlaşma sonucu başlayan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensupları ve ailelerinin tahliyesi devam ediyor. Bölgeden ayrılan bin 369 kişi Fırat Kalkanı Bölgesi'ndeki Bab ilçesi yakınlarına ulaştı.

Beşşar ile aracılığındaki müzakereler sonucu, Şam'ın güneyindeki Yermük Kampı'nın ÖSO kontrolündeki kısmından zorunlu tahliyeler için 29 Nisan'da anlaşmaya varılmıştı.

Gece saatlerinde kampta muhaliflerin kontrolündeki Yelde, Bebbile ve Beyt Sahim yerleşimlerinden yola çıkan 48 otobüs, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki Bab ilçesi yakınlarına vardı.

ÖSO mensupları ve ailelerinden oluşan bin 369 kişiyi taşıyan beşinci konvoy, Bab ilçesinin girişinde Fırat Kalkanı bölgesinde barınma imkanı sağlanmasını bekliyor.

BÖLGEDE BARINMA YETERSİZ

Son dönemde artan tahliyelerle bölgede barınma imkanın yetersiz kaldığı öğrenildi.

Böylece Yermük Kampı'ndan tahliye edilenlerin sayısı 8 bini geçti.

Anlaşma kapsamında kamptan yaklaşık 8 bin 500 kişinin daha tahliye edilmesi bekleniyor.
(Dünyabülteni)

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Almanya Suudi Arabistan’a silah satışını onayladı

Alman hükümeti aralarında Suudi Arabistan’ın da olduğu Ortadoğu ve Körfez ülkelerine Alman şirketlerin silah ihracatını …

ABD ‘Terörizm 2017’ raporundan YPG’yi çıkardı

ABD Dışişleri Bakanlığınca yayınlanan Terörizm 2017 Ülkeler Raporu'nun Türkiye bölümünde 'FETÖ'den bahsedilirken, geçen yıl raporda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.