Perşembe, 20 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Yermuk Kampı’nda Filistinli 40 mülteci şehit oldu

Enkaz altında kalanlar kurtarılmayı beklerken ​Yermuk Kampı’nda Filistinli 40 mülteci şehit oldu.

Suriye’de Yaşayan Filistinliler İçin Çalışma Grubu, Yermuk Kampı’na ve Şam’ın doğusuna askeri başlatılmasından bu yana Filistinli 40 mültecinin şehit olduğunu açıkladı.

Çalışma Grubu, bugün (9 Mayıs Çarşamba) sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kurbanlardan 16’sının Filistinli sivil olduğunu, 10’unun Fetih El-İntifada ve 2’sinin Özgür Hareketi üyesi olduğunu bildirdi.

Bu arada, Yermuk Kampı’nda varil bombalarıyla ve füzelerle evleri enkaza dönen Filistinli 45 mülteci, insan hakları örgütlerine ve uluslararası kuruluşlara seslenerek hayatlarının kurtarılmasını istedi.

Filistinli aktivistler ve Yermuk Kampı sakinleri de altında kalan mültecilerin kurtarılması ve kampa sivil savunma ekipleri gönderilmesi çağrısında bulundu.

Yermuk Kampı’nda Filistinli mültecilerin sığındığı bir binaya 5 Mayıs’ta varil bombası ve füzeyle düzenlenen saldırıda iki mülteci şehit oldu ve çoğu kadın ve çocuk 15 kişi yaralandı.

Yermuk Kampı’nda enkaz altında hâlâ çok sayıda kişinin olduğu, kamp içinde hiçbir ilk yardım veya kurtarma ekibinin bulunmadığı ifade edildi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Almanya Suudi Arabistan’a silah satışını onayladı

Alman hükümeti aralarında Suudi Arabistan’ın da olduğu Ortadoğu ve Körfez ülkelerine Alman şirketlerin silah ihracatını …

ABD ‘Terörizm 2017’ raporundan YPG’yi çıkardı

ABD Dışişleri Bakanlığınca yayınlanan Terörizm 2017 Ülkeler Raporu'nun Türkiye bölümünde 'FETÖ'den bahsedilirken, geçen yıl raporda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.