Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Yemen’den BM’ye ‘Husilerin öğrencileri kaçırmasına tepki gösterin’ çağrısı

Yemen hükumeti, Birleşmiş Milletler’e () Husilerin başkent Sana’da bir grup kız öğrenciyi kaçırmasına tepki göstermesi çağrısında bulundu.

resmi haber ajansı SABA’nın haberine göre, hükumetten yapılan yazılı açıklamada, darbeci milislerin başkent Sana’da masum sivillere yönelik terör eylemlerinde bulunması, bir grup kız öğrenciye saldırıp, darp etmeleri ve bilinmeyen bir yere götürülmeleri kınandı.

Öğrencilerden şu ana kadar haber alınamadığı ifade edilen açıklamada, bunun İran destekli Husi milisler tarafından sivillere karşı yürütülen benzer saldırılar bağlamında yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “ milisler, ele geçirdikleri bölgelerde Yemenlilerin haklı taleplerini karşılayamadıklarını fark etmelerinin ardından kontrolden çıktı. Bu da Sana Üniversitesi’ne yüzlerce silahlı militan gönderip, öğrencilere saldırarak, dehşet saçmalarına yol açtı.” ifadelerine yer verildi.

Yemen hükumeti, uluslararası toplumu, BM’nin kurumları ve insan hakları örgütlerini “darbeci milislerin sistematik suçlarını” kınamaya çağırdı.

Hükumet ve yargı kaynakları, Husilerin dün Sana Üniversitesi’nde ülkedeki yaşam şartları ve yerel biriminin değer kaybetmesini eden öğrencilere müdahale ettiği ve bir grup kız öğrenciyi kaçırdığını aktarıyor.

Gereksizse Sil

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

“Faşo Ağa!” ve AmedSpor

AHMET MARUF DEMİRE-posta: Yazarın Tüm Yazıları > Develer tellal pireler berber iken, ben anamın beşiğini …

Kur’an’da “Sizin İçin Allah’tan Başka Ne Bir Dost Ne de Bir Yardımcı Vardır.” İfadesi

MURAT KAYACANE-posta: Yazarın Tüm Yazıları > “Sizin için Allah'tan başka ne bir dost ne de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.