Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Venezuela’da krize karşı ‘tavuk ve tavşan’ yöntemi

'da Maduro yönetimi ekonomik krize karşı halkı tavuk ve tavşan yetiştirmeye teşvik ediyor.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümeti, son yaşanan ekonomik krize karşı koyabilmek için pek de alışılmamış bir fikre başvurdu.

BBC’nin haberine göre hükümetin ekonomik krizle başa çıkmaya çalışmak amacıyla ele aldığı bu fikir, ülkedeki tavşan ve tavukları vatandaşlara dağıtarak, onları yetiştirmeye teşvik edecek bir programın başlatılması oldu.

Venezuela hükümeti, tavşan etinin faydalarının altını çizerken, söz konusu teşvik programı Maduro hükümetinde yer alan bakanlar arasında bile espri konusu oldu.

Tarım Bakanı Freddy Bernal, insanların tavşanlara duygusal olarak bağlı olduklarını ve onları evcil hayvan olarak beslediklerini söyledi.

Bernal, “Radyo, televizyon ve gazetelerde, insanların tavşanların evcil hayvan olmadığını, iki buçuk kilo et olduğunu anlaması için propaganda kampanyalarına ihtiyacımız var” dedi.

Maduro, Mart ayında hesabı üzerinden yayınladığı videoda, beslediği 152 tavuğun yumurtalarını toplarken görülmüş ve “Hepimiz yemek üretebiliriz. Bu kentsel tarımdır. Bunu Cilia (first lady) ve ben yapıyorsam, siz niye yapamayasınız?” demişti.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrailli insan hakları kuruluşu BMGK’da Filistin konulu konseyde tanıklık yapacak

İsrail merkezli insan hakları kuruluşu B’Tselem Hagai el-Ad'da yapılan açıklamada, kuruluşun New York’ta düzenlenecek Filistin …

‘Kurguladım’ Diyerek İtiraflarını İnkar Etti

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin davada, soruşturma aşamasında itirafçı olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.