Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Veliaht Prens Sonun Başlangıcında Mı ?

Suudi gazetecinin ortadan kaybolması üzerine, bir dizi büyük şirket Suud’da gerçekleştirilecek iş konferansından geri çekildi.

Uber İcra Kurulu Başkanı Dara Khosrowshahi, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın durumuyla ilgili kaygılarından ötürü, “Çöl Davos” adındaki Suudi iş konferansından çekilen en büyük isim oldu.

Khosrowshahi’nin yaptığı açıklamada, bu ay içinde gerçekleşecek olan Gelecek Girişimi’ne (FII) katılmayacağını söyledi.

Khosrowshahi, “Cemal Kaşıkçı hakkında bugüne kadarki haberlerden çok rahatsız oluyorum” dedi.

“Durumu yakından izliyoruz ve büyük ölçüde farklı bir haber ortaya çıkmadıkça, Riyad’daki FII konferansına katılmayacağım.”

Uber şefinin FII’den çekilmesi, konferansa katılmayacaklarını açıklayan üst düzey iş adamları, medya figürleri ve örgütlerinin giderek artan bir listesini takip ediyor.

Şimdiye kadar, Virgin grubu kurucusu Richard Branson, Los Angeles Times sahibi Patrick Soon-Shiong, AOL kurucularından Steve Case, Huffington Post kurucularından Arianna Huffington, Viacom CEO’su Bob Bakish ve Times, Suud yatırımları ve işbirliğini askıya alan şirketler.

59 yaşındaki gazetecinin Riyad’ın emriyle krallıktan gönderilen 15 kişilik bir ekib tarafından öldürüldüğü iddia ediliyor.

ve İngiltere de dahil olmak üzere ’ın önemli müttefikleri de suikast iddialarıyla ilgili ciddi endişelerini dile getirdiler.

Gözlemciler, Suud yönetimi tam anlamıyla ele geçiren Muhammed Bin Selman’ın ülkede gerçekleştirdiği reform yasalarına gelen tepkilere kayıtsız kalması ve son olarak da muhalif gazetecinin infaz emrini vermesi ile sonun başlangıcında olduğunu belirtti.

Veliaht Prens’in ve diğer Arab ülkeleriyle oluşturduğu ile ’de gerçekleştirdiği saldırılarda sivil kayıpların yaşanmasına tepkiler uluslararası arenada büyüyor.

Muhammed Bin Selaman’ın İsrail ile olan yakın ilişkileri ise Arab coğrafyasında tepki ile karşılanıyor.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

ABD, IŞİD Yerine Yanlışlıkla YPG’yi Bombaladı

ABD liderliğindeki koalisyon Çarşamba günü doğu Suriye’deki terör örgütü YPG’yi yanlışlıkla bombaladı. RIA Haber Ajansı’nın …

‘Eski IŞİD Üyeleri, Haşdi Şabi Birliklerine Katıldı’

Amerika Birleşik Devletleri ABD’nin saygın yayın organlarından Foreign Policy, Irak’taki bazı eski IŞİD üyelerinin Haşdi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.