Pazartesi, 15 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Usame Bin Ladin’in Amerika’yı Krize Sokma Planı Neydi?

kurucu lideri Bin ’in Abbottabad’daki evine Mayıs 2011’de düzenlenen operasyonla ele geçirilen Bin ’e ait özel belgeler yayınlandı.

Bir kısmı daha önce yayınlanan ‘ Belgelerinin’ yazı, resim ve bilgisayar verilerinden oluşan yüz binlerce parçalık yeni bölümü paylaşıldı.

Bazı belgelerin hassaslığı nedeniyle halen paylaşılmadığı belirtilirken Asya’nın Sesi Haber Merkezi, önceki bölümlerde olduğu gibi bu bölümde de yer alan önemli belgeleri okurları için Türkçeleştiriyor.

’in örgütün en önemli dini ve siyasi liderlerinden biri olarak kabul edilen Atiyetullah El Libi’ye yazdığı mektup, Amerikalı yetkililer tarafından SOCOM-2012-0000019 numarasıyla kodlanmış.

Bin Ladin’in ’yi kaosa sürüklemek için hazırladığı plan söz konusu mektupla birlikte ortaya çıktı:

Usame Bin Ladin’in takriben 2010 ortaları yada sonlarında Atiyetullaj El Libi’ya yazdığı mektup:

“Şeyh Said’den (Allah O’na rahmet etsin) İlyas kardeşi biri ’da diğeri ’daki Bagram bölgesinde olmak üzere Obama yada Petraeus’un yahut Pakistan ziyaretlerini gözetleme ve en azından bunlardan birinin uçağına düzenleme göreviyle iki grup hazırlamakla görevlendirmesini istemiştim.

Eğer bu ziyaret, Başkan Yardımcısı Biden, veya Savunma Bakanı Gates yada Birleşik Kuvvetler Başkanı Mullen yahut Obama’nın Afganistan ve Pakistan Özel Elçisi Holbrook ve benzerleri tarafından yapılırsa hedef alınmasınlar.

İki grup da Obama ve Petraeus için tarassuta devam etsinler. Bu ikisine (Obama ve Petraeus) odaklanılmasının nedeni, Obama’nın küfrün başı olması ve öldürülmesinin Biden’ın onun görev süresinin geri kalanında Amerikan başkanlığını otomatik olarak üstleneceği anlamına gelmesidir.

Ve aralarında da kabul edildiği gibi Biden, bu görev için tam hazır değil ki bu durum da ’yı bir krize sokacaktır.”

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Filistinlilere 62,5 Milyon Dolar Yardım

Kanada, Gazze, Batı Şeria, Lübnan ve Ürdün’deki Filistinlilere 62,5 milyon dolarlık yardım yapacak. Kanada Uluslararası …

Branson, Suudi Arabistan’daki Milyar Dolarlık Projesini Askıya Aldı

Virgin Group’un kurucusu Richard Branson, Suudi Arabistan’daki milyar dolarlık projesini askıya aldığını duyurdu. Gazeteci Cemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.