Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Ulusal Özgürleştirme Cephesi Soçi anlaşmasını uygulamaya başladı

'de muhalif güçlerden Ulusal Özgürleştirme Cephesi Soçi anlaşması kapsamında cephe hattından ağır silahlarını çekmeye başladı.

ile arasında Soçi'de sağlanan mutabakat çerçevesinde, bazı muhalif gruplar, İdlib’deki cephe hattından ağır silahlarını çekiyor.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bileşenlerinden Suriye Ulusal Özgürleştirme Cephesi'nin Sözcüsü Naci Mustafa, askeri muhaliflerin İdlib’deki cephe hattından ağır silahları çıkarmaya başladığını söyledi.

Mustafa, Soçi mutabakatı doğrultusunda İdlib’deki hatta ağır silahların çekilmesinin başladığını belirtti.

Beşar rejiminin olası saldırılarına karşı cephe hatlarındaki hafif silahlarının kalacağını, hendek açma ve siper kazma çalışmalarının devam edeceğini belirten Mustafa, "Ağır silahların çıkartılması Türk yetkililerin koordinasyonunda gerçekleşiyor." dedi.

Cumhurbaşkanı 'ın 'da 7 Eylül'de düzenlenen zirvedeki teklifi üzerine, ve , 17 Eylül'de Soçi'de ateşkesin korunması ve sağlamlaştırılması için ek önlemler üzerinde anlaşmıştı.

Mutabakat, 15 Ekim'e kadar 15 ila 20 kilometrelik bir hatta silahsızlanma bölgesi oluşturulmasını, denetimin Türk ve askerleri tarafından yapılmasını öngörüyor.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrailli insan hakları kuruluşu BMGK’da Filistin konulu konseyde tanıklık yapacak

İsrail merkezli insan hakları kuruluşu B’Tselem Hagai el-Ad'da yapılan açıklamada, kuruluşun New York’ta düzenlenecek Filistin …

‘Kurguladım’ Diyerek İtiraflarını İnkar Etti

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin davada, soruşturma aşamasında itirafçı olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.