Çarşamba, 25 Nisan 2018
Free website traffic to your site!

Türkiye’deki Beşar Esed sevicilerin bir yalanı daha ortaya çıktı


İDDİA (YALAN) / Video: ’de kimyasal ile vurularak öldüğü söylenen kişilerin cesetleri hareket ediyor.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoyla Suriye’de kimyasal silah ile vurduğu söylenen kişilerin cesetlerinin hareket ettiği, aslında ölmedikleri ve numara yaptıkları iddia edildi.

Ancak hayatını kaybettiği söylenen ve yerde yatan kişilerin görüntülerinin Suriye’de gerçekleştiği iddia edilen kimyasal saldırıdan sonra çekildiği iddiası doğru değil. Video, 2013 yılında Mısır’da El Ezher Üniversitesi’ndeki Müslüman Kardeşler üyesi öğrenciler tarafından gerçekleştirilen bir protestodan.

Mısır’da gerçekleştirilen bir protestodan

Video, El Ezher Üniversitesi’nde okuyan Müslüman Kardeşler üyesi öğrencilerin Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi’yi protesto etmek için düzenlediği bir protestoyu gösteriyor. 28 Ekim 2013 tarihinde Mısır’da yayın yapan El Badil isimli gazetenin hesabına yüklenen videonun açıklamasında, öğrencilerin kampüs içerisinde eylem yaptıkları ve pek çok fakülteden öğrencilerin bu eyleme katıldığı belirtiliyor. Eylem, ’i deviren ve bir yıla yakın iktidarda kalan Muhammed ’nin de devrilmesinin ardından Müslüman Kardeşler üyelerinin Sisi’ye karşı düzenlediği protestolardan birisiydi.

Akhbar El yom TV’nin resmi YouTube sayfasında da öğrencilerin protestosunu gösteren 28 Ekim 2013 tarihli başka bir videoyu izlemek mümkün.​

Aynı tarihlerde Müslüman Kardeşler üyesi öğrencilerin Kahire Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği başka eylemler de bulunuyor.

Video Mısır’da da aynı iddiayla gündeme gelmişti

Video, aynı zamanda Rabia Katliamı olarak bilinen Müslüman Kardeşler ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi’nin güçleri arasında yaşanan olaylardan olduğu belirtilerek de paylaşılmıştı.

Elbalad TV tarafından resmi YouTube hesabında 18 Mart 2014 tarihinde yayınlanan videoda, Sisi tarafından öldürüldüğü iddia edilen Müslüman Kardeşler üyelerinin aslında hayatını kaybetmediği ve numara yaptığı belirtilmişti.

Kaynak : teyit.org

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Altay Tankı İhalesini BMC Kazandı

​​​​​​​Milli ana muharebe tankı Altay'ın seri üretimi ve Altay tankına motor geliştirilmesi için başlatılan projede …

‘AKPM’nin Çağrısı, Türkiye’nin İçişlerine ve Seçimlerine Açık Müdahaledir’

​​​​​​​Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, "AKPM'nin, seçim güvenliği ve OHAL nedeniyle seçimlerin ertelenmesi çağrısı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir