Salı, 18 Aralık 2018

Türkiye, sahte belgelerle Tacikistan üzerinden Uygur Türklerini, Çin’e teslim ediyor ?

Çin ve anlaştı, ’ye sığınan Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri sahte belgelerle Tacikistan üzerinden Komünist Çin’e teslim ediliyor. 2 Doğu Türkistanlı Uygur Müslüman sahte belgelerle 6 gün önce koğuşlarından alınarak Tacikistan’a teslim edildi.

Göç İdaresinde, Türkiye tarihinde Uygur Türklerine yapılmamış bir zulüm yapılıyor.

İzbuddin ve zubayyir isimli iki Uygur Müslüman Hatay Göç İdaresi’nde Tacikistan devleti adına düzenlenmiş sahte evraklara imza atmaya zorlandı. İzbuddin ve Zubayir bu durumu koğuş arkadaşlarına anlattı. Sorgu için koğuştan çıkarıldıktan sonra sorgu odasında kendilerine Göç İdaresinde Tacikistan vatandaşları adına düzenlenmiş kendi fotoğrafları yapıştırılmış evrakları ‘’bu senin orjnal adın sen Taciksin bunları imzala seni Tacikistan’a teslim edeceğiz’’ denilerek imzalanmaya zorlandılar. İmza atmayan Uygurlar koğuşuna getirildiler ve bu durumu Koğuş arkadaşlarına anlattılar.

Birkaç saat sonra koğuştan tekrar çıkartılan İzbuddin ve Zubayir’den 6 gündür haber alınamıyor.

Uygurlar, sahte Tacikistan belgeleri ile sınır dışı ediliyor !!!

20 Şubat Salı günü Tursun isimli ’lı Uygur Müslüman ve ailesi de aynı sorgu için koğuştan çıkarıldı Sahte Tacikistan belgelerini imzalanmaya zorlandı. 21 Şubat Çarşamba günü Tacikistan’a teslim edileceği söylenerek tekrar koğuşa bırakıldı. Tursun Ailesi iki bayan, iki çocuk ve Tursun ile beraber toplam 5 kişiden oluşuyor.

Hatay Göç İdaresindeki tutuklu Uygur Türkleri bugün (21 Şubat 2018) gerekirse çatışacağız ama kardeşlerimizi teslim etmeyeceğpiz diyerek direnişe geçti. Haberin yayına girdiği an itibari ile Hatay Göç İdaresi geri gönderme merkezinde bir gerçekleşiyor olabilir.

İzbuddin ve Zubayir’den Altı gündür haber alamıyoruz.

6 gündür haber alınamayan İzbuddin ve zubayyir Doğu Türkistan’lı 2 Uygur Müslüman, gerçekten Tacikistan belgeleri ile Tacikistan üzerinden Çin Halk Cumhuriyeti’ne mi teslim edildi ?

Fettullahçı Örgütü Yapılanmasının bir oyunu mu ?

7 Uygur Müslümanın akibiyetin den Doğu Türkistanlı olarak haber almak istiyoruz. yetkililerinden ve Hatay Göç İdaresi yetkililerinden bu konuda sorularımızın cevaplandırılmasını ve konunun kamuoyu ile paylaşılmasını talep ediyoruz.

Hatay ili kozmopolitik bir il ve gerek devlet kademelerinde gerekse de Göç idaresi ve hastanelerinde ’lı, Fetöcü ve yanlılarının çalışıp hizmet ettiği bir il.

Çin ’da da Aynı oyunu oynadı.

Komünist Çin, Mısır’da da aynı oyunu oynadı ve gizlice anlaştığı Mısır yönetimi ile bir gün ansızın onlarca Doğu Türkistanlı Müslüman öğrencileri Çin’e teslim etti.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER MERKEZİ

İslami Bülten- Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Amerika Müslümanların Birinci Düşmanıdır.

Trump’ın aşikar haçlı davranışları, Amerika’nın gerçek yüzünü ve Amerikan halkının çoğunluğunun Müslümanlara karşı gerçek psikolojisini …

Amerika, Küresel Cihad Projesi için Taşeronlar arıyor.

CİA 2018 yazına girmeden ‘’Dünya Uygur Kurultayı (DUK) öncülüğünde Küresel Cihad başlatmak için Türkiye’de Taşeron …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.