Cumartesi, 17 Mart 2018

Türkistan İslam Partisinde görev değişimi. Afganistan İslam Emirliğinden yeni atamalar.

Türkistan İslam Partisi, ’de ki yapısında büyük değişikliklere giderek Askeri Kumandan ve Genel Emirliğine ’dan getirdiği 10 yılı aşkın tecrübesi olan komutanları atadı.

Türkistan İslam Partisi/ Cemaati, Suriye genel emirliğine Ebu Ömer Türkistani getirildi. Ebu Ömer Türkistani Afganistan’da on yılı aşkın Türkistan İslam partisi içerisinde değişik kademelerde görev aldı. Afganistan İslam emirliğindeki en büyük Askeri kampın askeri eğitmeni olarak binlerce ’lı Uygur mücahitleri ve mücahitlerini yetiştirerek meydanlarında büyük operasyonlara imza attı.

Ebu Ömer Türkistani cemaat içerisinde, savaş bölgelerindeki hafif ve ağar silahlar konusunda uzman olarak tanımlanıyor en küçük silahtan en büyük silaha kadar arıza, bakım ve kullanım konusundaki tecrübelerinin yanısıra, askeri ve yönetim tecrübelerini Suriye cihadına getirdi.

Cemaatin Suriye Askeri kumandanlığına Ebu Muhammed Türkistani atandı. Ebu Muhammed Turkistani’de Afganistan İslam Emirliğinden Suriye’ye getirilirek Suriye Askeri Baş Kumandanlık görevini teslim aldı.

Ebu Muhammed Turkistani Operasyon kabiliyetine sahip taktik manevralar konusunda uzman bir Askeri komutan. On yılı aşkın savaş ve operasyon tecrübesi bulunan komutan, Afganistan İslam Emirliğinde Taliban ve Uygur Türklerinin yapmış olduğu ortak operasyonları yönetmiş tecrübeli kıvrak zekaya sahip taktik manevralar konusunda Afganistan’da bir çok başarılı operasyona imza atmış değerli bir kumandan olup Ebu Ömer Turkistani ile beraber Suriye’ye Türkistan İslam Cemaati tarafından Suriye Askeri Başkumandanlık görevine atanmış ve birliğinin başına geçmiştir.

Türkistan İslam cemaatinin Suriye’de ki gücü bu iki komutan kumanda etmektedir. Cemaatler arası ve diğer bütün anlaşmalarda bütün yetkiye bu komutanlar sahiptir. Uygur Türkleri ile yapılacak irtibat, anlaşma ve akitler bu komutanlarla yapılmalıdır.

Bu komutanların haricinde yapılmış bütün akitler geçersizdir ve bu iki komutan ile yeniden yapılma zorunluluğu bulunmaktadır. Görevlerinden azledilen komutanların Suriye’de askeri kuvvete müdahale gücü bulunmamaktadır.

Doğu Türkistan’lı Uygur Mücahitler içindeki bu görev değişimi Suriye’ye taze kan ve taze beyin ile Uygur Türklerini inşallah Allah azze ve cellenin yolunda zirveye taşıyacaktır…

Suriye savaşında mücahitlerin gerilemesi, zayıflaması ve toprak kaybetmesinin ardından gelen bu görev değişimi inşallah İslam ümmetimize hayırlı olması için Uygur Müslüman kardeşlerimizi maddi ve manevi desteklemek zorunluluğumuzu bu vesile ile hatırlatmakda fayda olacaktır.

Türkistan İslam Partisi/Cemaati geçtiğimiz günlerde bir kampanya yapmış ve ümmete seslenmiş maddi desteklerini beklediğini belirtmişti.

Türkistan İslam Partisinden ‘Cihada Ortak Ol’ Kampanyası : http://asyaninsesi.com/turkistan-islam-partisinden-cihada-ortak-ol-kampanyasi/

Yazar : Ferganali YAKUP

İslami Bülten- Haber Merkezi

 

Bu Haberler de var

Türkistan İslam Partisi: Çatışmaya katılmadık, ancak HTŞ karşıtı hamle büyürse yerimizde oturmayız

Suriye’de faaliyet gösteren Türkistan İslam Partisi, son çatışmalara dair açıklamalarda bulundu. Suriye’nin kuzeyinde faaliyet gösteren …

Tacik diye teslim ettiğiniz Uygurların akrabalarını Televizyonlara çıkardığımızda verebilecek cevabınız var mı ?

8 gün önce Hatay Göç İdaresine bağlı Geri Gönderme Merkezinden sahte Tacikistan belgeleri ile çıkarıp …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir