Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

Trump’ın Damadı Prensi Ziyaret Etti

Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ‘-İsrail barış sürecini görüşmek üzere’ Başkanı ’un özel elçisi Jason Greenblatt ve damadı Jared Kushner’i ağırladı.

Prens Muhammed ile görüşme, İsrail savaş uçaklarının Şeridi’ndeki Filistin yerleşim alanlarının vurmasının ardından geldi.

Beyaz Saray yaptığı kısa açıklamada, ” Trump yönetiminin İsraillilerle Filistinliler arasında barışı sağlama çabalarını ele aldıklarını” belirtti.

Ziyaret, Greenblatt ve Kushner’in İsrail, Mısır ve Katar’a yapacakları bölgesel bir tur sırasında barış sürecini görüşmek üzere Ürdün Kralı II. Abdullah ile Amman’da buluştuktan bir gün sonra geldi.

Çift, turları sırasında herhangi bir Filistinli yetkiliyle görüşmeyecek.

İsrail ve Filistinliler arasındaki barış görüşmeleri 2014’ten beri duraklatıldı.

Trump’ın Aralık ayında Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak kabul ettiği tartışmalı kararı, barış çabalarının yeniden başlatılmasını olası hale getirmedi.

Mayıs ayında, Kushner, 60’ın üzerindeki Filistinli protestocunun Gazze Şeridi içindeki protestolar sırasında vurularak öldürüldüğü Kudüs’teki yeni ABD büyükelçiliğinin açılışına katıldı ve konuştu.

Filistin, Prens Muhammed bin Selman’ı da İsrail yanlısı olmakla suçladı.

Prensin bu yılın başlarında yaptığı açıklamalarda Filistinliler İsrail ile barış kabul etsin veya sussun dediği belirtildi.

’ta Yahudi liderlerle buluşan Suudi Arabistan Prensi, “Filistinlilerin önerilerini kabul etmelerini ve müzakere masasına oturma zamanı geldi” dedi.

Filistinliler Doğu Kudüs’ü devletlerinin başkenti olarak istiyorlar, ancak İsrail tüm şehri “ebedi ve bölünmez” olarak görüyor.

İsrail’in askeri kanadı olan El Kassam Tugayları’nı hedef alan son saldırıları önceki bombardımandan daha yoğundu.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrail Gazze’ye Saldırı Başlattı

İsrail ordusu, Gazze’ye savaş uçakları, tank ve toplarla düzenlediği saldırının devam ettiğini duyurdu. İsrail ordu …

IŞİD: Düzinelerce Rejim Askeri Ve Milis Öldürdük

Deir Ez Zur’un batı kırsalında bir bombalı araç saldırısı düzenlendiği bildirildi. IŞİD medya kaynakları, savaşçılarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir