Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Trump: Meksika duvarı inşaatı çoktan başladı

Devlet Başkanı , sınırına inşaatına çoktan başladıklarını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump Florida'nın Tampa kentinde destekçileri ile yaptığı mitingde Meksika sınırına duvar inşasının 'çoktan başladığını' söyledi.

Fox News'un aktardığına göre Trump Tampa'daki mitinginde şu ifadeleri kullandı:

"Duvar da dahil şahane bir sınır güvenliğine sahip olacağız. Birçok insan çoktan duvarın inşasına başladığmızı bilmiyor. 1.6 milyar dolarımız var ve duvarın büyük bölümüne başladık"

Trump pazar günü yaptığı açıklamda Kongre'deki Demokratların Meksika sınırına duvar ve sınır güvenliği konularında ABD hükümetinin taleplerine destek vermemesi halinde 'federal hükümeti kapama' tehdidinde bulunmuştu.

Trump "Yeşil kart çekilişi, yakala- bırak uygulaması iptal edilmeli ve nihayetinde liyakata dayalı göçmenlik sistemine geçmeliyiz. Ülkemize mükemmel insanların gelmesine ihtiyaç duyuyoruz" demişti.

Kayıtdışı göç konusu ABD-Meksika ilişkilerinde yaratmıştı. inşası Trump'ın Başkan seçilmeden önceki vaatlerinden biriydi.

Ancak Associated Press'e (AP) konuşan iki ABD'li yetkili Trump'ın kasımdaki seçimler öncesinde gerçekleşebilecek olası bir hükümet kapatma eyleminin siyasi sonuçlarının farkında olduğunu söyledi.

Beyaz Saray sözcüsü Hogan Gidley de Trump'ın sınıra duvar sözünü tutmaya çalıştığını belirterek "Seçimlerden önce veya sonra hükümet kapansın ya da kapanmasın Trump'ın odaklandığı şey bu sorunun çözümü" diye konuştu.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Trump: Suudi Arabistan’dan Vazgeçemeyiz

ABD Başkanı Donald Trump, "Kaşıkçı meselesi yüzünden Suudi Arabistan'dan uzaklaşmak istemiyoruz" dedi. Trump, Fox Business …

İsrail’den Gazze Belgeseline Sansür Talebi

İsrail'in Paris Büyükelçisi Aliza Bin-Noun'un, bir Fransız kanalında, İsrail askerlerince vurularak sakat bırakılan Gazzeli gençleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.