Çarşamba, 15 Ağustos 2018
Free website traffic to your site!

Trump: Meksika duvarı inşaatı çoktan başladı

Devlet Başkanı , sınırına inşaatına çoktan başladıklarını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump Florida'nın Tampa kentinde destekçileri ile yaptığı mitingde Meksika sınırına duvar inşasının 'çoktan başladığını' söyledi.

Fox News'un aktardığına göre Trump Tampa'daki mitinginde şu ifadeleri kullandı:

"Duvar da dahil şahane bir sınır güvenliğine sahip olacağız. Birçok insan çoktan duvarın inşasına başladığmızı bilmiyor. 1.6 milyar dolarımız var ve duvarın büyük bölümüne başladık"

Trump pazar günü yaptığı açıklamda Kongre'deki Demokratların Meksika sınırına duvar ve sınır güvenliği konularında ABD hükümetinin taleplerine destek vermemesi halinde 'federal hükümeti kapama' tehdidinde bulunmuştu.

Trump "Yeşil kart çekilişi, yakala- bırak uygulaması iptal edilmeli ve nihayetinde liyakata dayalı göçmenlik sistemine geçmeliyiz. Ülkemize mükemmel insanların gelmesine ihtiyaç duyuyoruz" demişti.

Kayıtdışı göç konusu ABD-Meksika ilişkilerinde yaratmıştı. inşası Trump'ın Başkan seçilmeden önceki vaatlerinden biriydi.

Ancak Associated Press'e (AP) konuşan iki ABD'li yetkili Trump'ın kasımdaki seçimler öncesinde gerçekleşebilecek olası bir hükümet kapatma eyleminin siyasi sonuçlarının farkında olduğunu söyledi.

Beyaz Saray sözcüsü Hogan Gidley de Trump'ın sınıra duvar sözünü tutmaya çalıştığını belirterek "Seçimlerden önce veya sonra hükümet kapansın ya da kapanmasın Trump'ın odaklandığı şey bu sorunun çözümü" diye konuştu.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İşsizlik Oranı Mayıs Ayında Azaldı

Türkiye’de işsizlik oranı, mayısta geçen yılın aynı ayına göre 0,5 puan azalarak yüzde 9,7 oldu. …

YPG/PKK Suriye’de Okulları Kapatmaya Devam Ediyor!

PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD/YPG, ülkenin kuzeyinde bulunan Haseke ilinde iki okulu daha dayattığı müfredatı uygulamadığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.