Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

TRT World Sunucusundan Amerikalı Konuğuna Zor Soru

​​​​​​​ Eski Savunma Bakanı Yardımcısı Lawrence Korb, Cumhurbaşkanı 'ın seçimleri kazanamayacağını iddia etti, World sunucusu İmran Garda'nın sorusuyla köşeye sıkıştı.

TRT World’ün en çok izlenen programı Newsmakers'da bu hafta konu seçimleriydi.

Ünlü sunucu İmran Garda programında Türkiye karşıtı isimleri ağırladı. Bunlardan biri de ABD Eski Savunma Bakanı Yardımcısı Lawrence Korb'tu.

Korb, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda seçimleri kazanamayacağını iddia etti.

"Önemli bir dönüm noktasındayız ve seçimden sonra ne olacağını görmemiz lazım. İlk turda ne kadar oy alacağını görmemiz gerek. Bence ilk turda çoğunluk sağlayamayacak."

Köşeye sıkıştıran diktatör sorusu

Ünlü sunucu Garda cevabıyla Lawrence Korb'a zor anlar yaşattı.

"Şimdi diyorsunuz ki ilk turda çoğunluk sağlayamayacak. O zaman çok iyi bir diktatör değil demek ki. Yani oyları alamayacak diyorsanız. Bu değil mi? O zaman çok kötü bir diktatör oluyor. Nasıl Erdoğan'ı diktatör olarak suçluyorsun?"

Amerikalı eski bakan yardımcısı bu sefer de asılsız bir iddia ortaya attı, Erdoğan'ın rakiplerini hapse atacağını söyledi.

"Çoğunluğu sağlayamazsa ve ikinci tura giderse ve kazanırsa ondan sonra ne olacak? Geçmişteki gibi politik rakiplerini hapse mi atacak?"

Bu sözler üzerine Ganda eski bakana "Elinizde bugüne kadar Erdoğan'ın seçimde yendiği politik rakiplerini hapse attığına dair bir kanıt var mı?" diye sordu, ancak yanıt gelmedi.

Programın Türk konuğu ise TRT’yi suçlayınca İmran Garda konuğa TRT ekranlarında programa katıldığını hatırlattı.

Kaynak: TRT Haber

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Irak’ta göstericilere polis müdahalesi

Irak'ta güvenlik güçleri, işsizlik ve elektrik kesintilerine karşı düzenlenen gösteriler kapsamında, başkent Bağdat'ta kamu binalarının …

5 soruda ‘Yahudi Ulus Devleti’ kararı nedir?

İsrail'in bir anayasası olmadığı için devletin anayasası mesabesindeki "temel kanunlarının" içine girecek olan yasayla İsrail …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir