Salı, 25 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

“Terörle Mücadele”de Yeni Düzenlemeler Geliyor

'in sona ermesinin ardından “”nin aksamasının önüne geçmek iddiasıyla bazı kanunlarda değişiklik öngören yaklaşık 20 maddeden oluşan kanun teklifi hazırlandığı öğrenildi.

13 Temmuz 2018 Cuma 13:01A+A-

Olağanüstü halin (OHAL) 18 Temmuz'da sona ermesinin ardından FETÖ başta olmak üzere “” ve “ örgütleri”yle mücadele çerçevesinde çeşitli kanunlarda düzenlemeleri içeren yaklaşık 20 maddeden oluşan kanun teklifinde sona gelindiği öğrenildi.

AA’nın aktardığına göre OHAL'in tamamlanmasıyla “terörle mücadele”de herhangi bir aksaklığa neden olunmaması için bazı kanunlarda düzenlemeleri içeren kanun teklifi hazırlandı.

Çalışmalarında sona gelinen ve yaklaşık 20 maddeden oluşan teklif, “terörle mücadele” kapsamında yapısal düzenlemeleri içeriyor.

Terörle Mücadele ile Devlet Memurları Kanunları başta olmak üzere çeşitli kanunlarda değişiklik öngören teklifte, “terör örgütleri”yle irtibat ve iltisakı belirlenenlerin meslekten ihraçlarına, soruşturma ile kovuşturmaların yürütülmesine yönelik düzenlemeler de yer alıyor.

Valililerin yetkileri genişliyor

Kanun teklifiyle hayata geçirilmesi planlananlar arasında gözaltı süresine, dosya üzerinden tutukluğun uzatılması kararının verilmesine ilişkin düzenlemeler de bulunuyor.

Teklif, valilerin yetkilerinin genişletilmesine yönelik düzenlemeleri de kapsıyor.

Kanun teklifi, “terörle mücadele” edilen yerlerde güvenli bölge oluşturma, geçici sokağa çıkma yasağı getirme, kentlerde düzenlenecek yürüyüşü veya etkinlikleri güvenlik gerekçesiyle iptal etme, “terör faaliyeti” veya “aşırılık yanlısı fikirlerin propagandasının yapıldığı mekanları kapatma” yetkileriyle ilgili de düzenlemeler içeriyor.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

En zararlı uyuma şekli açıklandı

American Mayo Clinic'ten bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya göre, yüz üstü uyumak sağlık problemlerine yol …

İnternet Yayınları İçin Yeni Dönem Başlıyor

RTÜK üyesi Doç. Dr. Ersoy, internetten yapılan bazı yayınlar için denetim sürecinin yakın zamanda yayınlanacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.