Perşembe, 20 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Teravih Namazı Vakti Polis Baskını!

Tevhid dergisinin merkez binasına yönelik gerçekleştirilen polis baskınında, namazı kılmak için bir araya geldiği belirtilen yüzlerce kişiye kimlik sorgulaması yapıldığı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisleri tarafından Tevhid dergisinin merkez binasına teravih namazı arasında verilen sohbet sırasında baskın düzenlendi.

Tevhidi Gündem sitesinde yer alan habere göre mescide uzun namlulu silahlar ve ayakkabılarla 23.20 sularında giren polisler, kadın erkek ayrımı gözetmeyerek yüzlerce kişiyi aradı.

Yapılan aramada Tevhid dergisinin yazarlarından Enes Yelgün ve Özcan Yıldırım dâhil olmak üzere üç kişi gözaltına alındı.

Polislerin gözaltına almak istediği kişiler için yüzlerce kişinin bulunduğu teravih namazı vaktini seçmesi tepkiyle karşılandı.

03.00 sularına kadar süren aramanın ardından polisler binadan ayrıldı.

Sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirilen Enes Yelgün ve Özcan Yıldırım ifadeleri alınmak üzere Çağlayan Adliyesi’ne sevk edildi.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Almanya Suudi Arabistan’a silah satışını onayladı

Alman hükümeti aralarında Suudi Arabistan’ın da olduğu Ortadoğu ve Körfez ülkelerine Alman şirketlerin silah ihracatını …

ABD ‘Terörizm 2017’ raporundan YPG’yi çıkardı

ABD Dışişleri Bakanlığınca yayınlanan Terörizm 2017 Ülkeler Raporu'nun Türkiye bölümünde 'FETÖ'den bahsedilirken, geçen yıl raporda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.