Çarşamba, 17 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Taliban’dan yıllar sonra Özbekistan’la ilk ‘resmi temas’

'a bağlı bir delegasyonunu Özbekistan'a bir ziyaret gerçekleştirdiği açıklandı.

Taliban'a bağlı bir delegasyonunun, geleceğe dair projeler ve ikili güvenlik konularıyla ilgili Özbekistan'a bir ziyaret gerçekleştirdiği açıklandı.

Taliban'ın Siyasi Ofis Sözcüsü Muhammed Süheyl Şahin'in dün ağlarından yaptığı şu şekilde:

"Özbekistan yetkilileri tarafından 6-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında resmi bir davet aldıktan sonra, Siyasi Ofis Başkanı Şir Muhammed Abbas Stanikzay liderliğinde, İslam Emirliği'ne bağlı bir delegasyon, bahsedilen komşu ülkeye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Mezkur delegasyon, Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov ve Özbekistan Devlet Başkanı Özel Temsilcisi İsmetullah Irgashev ile buluştu ve demiryollarıyla enerji hatlarının güvenliği gibi mevcut ve geleceğe dair ulusal projeleri görüştü.

Aynı zamanda yabancı güçlerin çekilmesi ve Afganistan'da barışın tesisi konusunda da Özbekistan yetkilileri ile görüş alışverişinde bulunuldu."

Kaynak: Mepa News

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İşgalci İsrail’den Gazze’ye Hava Saldırısı

İşgalci İsrail ordusu, Gazze'nin güneyindeki bazı bölgelere hava saldırısı düzenledi. İsrail ordusunun resmi Twitter hesabından …

NYT’den ‘Kaşıkçı Olayında 5 Suudi Şüphelinin Kimliği Tespit Edildi’ İddiası

New York Times gazetesi, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi için Türkiye'ye geldiği belirtilen kişilerden 5'inin kimliğinin tespit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.