Pazar, 21 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Taliban, Birleşmiş Milletler’i yalanladı

, 'in 'daki sivil kayıplarına dair yayınladığı raporu eleştiren bir açıklamada bulundu.

Grup sözcüsü Zebihullah Mücahid imzası taşıyan açıklamada Birleşmiş Milletler'in sivil kayıplarından Taliban'ı sorumlu tutması eleştirildi.

Taliban, Birleşmiş Milletler raporunu şiddetli şekilde reddettiğini belirterek, "Her Afgan, 'nin ve hükümeti güçlerinin sivil kayıplarının müsebbibi olduğunun farkında" ifadesini kullandı.

Taliban'a göre sivil kayıplarının bir numaralı sorumlusu Kabil hükümeti güçleri ve ABD iken, iki numaraları sorumlu da ülkedeki yapılanması.

Hareket, bu tür raporlarla Birleşmiş Milletler misyonunun (UNAMA) sivil değil siyasi amaçlar güttüğünü öne sürerek, "Afgan sivillerin ABD hava saldırıları, baskınları ve rastgele kullanılan ağır silahları ile öldürüldüğü gün gibi açık" ifadelerini kullandı.

Taliban'a göre sivil kayıplarının sorumlularının çarpıtılması, sivilleri öldürenlere cesaret vererek sivil kayıplarını daha da artırıyor.

Taliban, geçtiğimiz günlerde ülkede ABD saldırıları nedeniyle sivil kayıpların arttığına dair bir yayınlayarak, dünyanın ülkede yaşananlara dikkat kesilmesi gerektiğini belirtmişti.

Kaynak: Mepa News

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Yemen dünyanın en büyük açlık kriziyle karşı karşıya

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Sözcüsü Herve Verhoosel, Yemen'in dünyanın en büyük açlık kriziyle karşı …

İran’dan Afganistan seçimlerine yönelik açıklama

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi 'İran'ın Afganistan halkının menfaatlerini garantileyen çalışmalara destek verdiğini' belirtti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.